Головна Новини Світ Росія Путін зустрічається з Лукашенком: що відбувається – і до чого тут Україна
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін зустрічається з Лукашенком: що відбувається – і до чого тут Україна

Експерти висловилися щодо можливого військового залучення Білорусі у війну росії проти України та подальших дій Лукашенко на тлі майбутньої зустрічі двох диктаторів

11 квітня 2022, 13:07 comments4654
Поділіться публікацією:

Путін зустрічається з Лукашенком: що відбувається – і до чого тут Україна

Фото Mikhail Klimentyev/TASS

У вівторок, 12 квітня, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та керівник країни-агресора – рф – Володимир Путін удруге за час війни в Україні проведуть зустріч. Переговори відбудуться в Амурській області росії. Чого очікувати від цієї зустрічі? Чи вдасться росії відкрито втягнути Білорусь до військового вторгнення до України?

Путін спробує востаннє змусити Лукашенка віддати наказ про вторгнення в Україну

На думку аналітика, політтехнолога Олександра Кочеткова, головне, що зустріч Лукашенка з Путіним відбувається напередодні анонсованої рф (і не лише) битви за Донбас.

"З формуванням ударного кулака у агресора не складається. Відповідно, на зустрічі з Лукашенком Путін спробує востаннє примусити Батьку до віддання наказу про вторгнення в Україну, – вважає експерт. – Фактично, Путіну потрібна лише публічна команда Лукашенка, далі білоруські генерали у зв'язку з генералами російськими все організують".

Лукашенко ж, зазначає Олександр Кочетков, відчайдушно "сповзатиме" з теми. Адже він розуміє, що участь в агресії ховає головне досягнення невизнаного президента: у Білорусі поки що обійшлося без війни.

"При цьому Лукашенко в позиції цугцванга: якщо він піддасться тиску Путіна, то є великий ризик, що військовим Білорусі виявиться простіше скинути Батька, ніж гинути в Україні. А якщо Лукашенко впорається, то вже Путін може задуматися про військовий переворот з опорою на тих білоруських генералів, які повністю підтримують рф і прагнуть крові, – наводить розклад аналітик. – Вважаю, що Лукашенко пообіцяє Путіну будь-яке сприяння, але з фатальним наказом тягтиме. В надії, що в битві за Донбас все остаточно проясниться – і він зможе приєднатися до переможця".

Відкрите залучення Білорусі у війну може спровокувати внутрішній вибух

Кандидат політичних наук Олеся Яхно зазначає, що запланована на 12 квітня зустріч Путіна та Лукашенка на космодромі Східний на День космонавтики виглядає з одного боку символічно, з іншого – комічно.

"Таке враження, що Путін та Лукашенко перебувають у відриві від усього світу. Навіщо вони це будують, куди збираються летіти? Вони закладають у це якийсь свій символізм (показати, що триває певний розвиток, у тому числі космічних програм, продемонструвати російсько-білоруську єдність), але виглядає все це, наголошую, безглуздо. Враховуючи, що через агресію проти України і росія, і Білорусь, що вимушено підтримала її, опинилися на узбіччі цивілізації", – пояснює експерт.

Втім, продовжує Олеся Яхно, зустріч у цьому місці – це зовнішня сторона. Внутрішня сторона, природно, буде пов'язана з війною в Україні.

"Путін розуміє, що якби Білорусь не надала свою територію для війни (звідти, зокрема, запускаються російські ракети та авіації), можливо, навіть таких успіхів у рф не було б. І, зрозуміло, що російський диктатор хоче продовжувати запускати по Україні ракети з білоруської землі. У тому числі на тлі нової операції, яка вестиметься переважно на Донбасі, – зазначає політолог. – Але ракетний обстріл по інших регіонах сковуватиме можливості українських військових".

Лукашенко ж, вважає Олеся Яхно, не має простору для маневру. Він змушений зустрічатися з Путіним, бо Білорусь абсолютно залежить від росії, зокрема економічно. Санкції наростають, причому вводять їх не лише проти рф, а й проти Білорусі, опосередковано причетної до цієї війни.

"До того ж, – продовжує експерт, – Лукашенко розуміє, що не може відмовлятися від участі у цій війні (згоду на що, можливо, дав після підтасованих результатів виборів 2020-го та допомоги рф після цього) зовсім. Інакше його знищить Путін. При цьому Лукашенко розуміє, що саме білоруське суспільство не хоче воювати. Підтвердженням цього є ті ж самі диверсії на залізниці з метою завадити пересуванню військових по території Білорусі. А відкрите залучення Білорусі у війну може спровокувати внутрішній вибух. Тим більше, що рано чи пізно місця в Білорусі, з яких по Україні запускають ракети, звідки злітають російські літаки, може спіткати доля нафтобази в Білгороді, яка "раптом" вибухнула. Тобто чим більше Лукашенко занурюватиме у війну свою країну, тим менше у нього шансів зберегтися не тільки при владі, а й – фізично. Незважаючи на фактичну відсутність вибору, шахраюватий Лукашенко намагається всидіти на всіх стільцях. Але зробити це йому все важче".

Олеся Яхно не сумнівається, що основний акцент у завтрашній зустрічі двох диктаторів (один із яких перетворився на сателіта іншого) буде зроблено в Україні.

"Можливо, Лукашенку буде відведено роль озвучування якогось пропагандистського марення. Ми вже чули заяви в такому стилі про те, що "довелося завдати попереджувальних ударів, тому що Україна нібито мала намір напасти на Білорусь та росію". Зрозуміло, що ніхто в здоровому глузді в таке не вірить. Не вірить і Лукашенко. Але йому доводиться озвучувати те, що потребує Кремль, – зазначає політолог. – Думаю, за підсумками цієї прес-конференції ми зможемо зрозуміти рівень подальшого залучення Білорусі до російсько-української війни, черговий "гарячий" етап якої найближчим часом відбудеться на Донбасі".

Як повідомляв портал, навіщо росіяни вдарили ракетою по вокзалу у Краматорську.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини