Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
У Росії зростає занепокоєння щодо внутрішньої нестабільності, викликаної погіршенням економічного стану населення на тлі тривалих військових витрат. Кремль усвідомлює ризики, пов'язані з соціальним невдоволенням, і, за певних умов, може навіть погодитися на вимоги Дональда Трампа щодо припинення війни.
Фото: з відкритих джерел
Як зазначає економічний оглядач В’ячеслав Ширяєв у коментарі для 24 Каналу, нинішня економічна модель Росії тримається на позикових коштах та неконтрольованій емісії грошей. Російська влада фактично "друкує" гроші для покриття витрат на армію й державний апарат. Така політика лише поглиблює фінансову кризу. Добробут населення невпинно знижується, хоча влада поки що не змінює курс.
За словами Ширяєва, ситуація може погіршитися настільки, що пересічні громадяни опиняться на межі виживання. Але чи готовий Кремль йти на повне виснаження економіки заради продовження війни — питання відкрите. Зростання критики та запитів на зміни стає дедалі помітнішим.
Щоб стримати незадоволення, російська влада посилює репресії. Людей можуть ув’язнювати навіть за перегляд "екстремістських" матеріалів в інтернеті. Водночас як зазначає Іван Ус, експерт Національного інституту стратегічних досліджень, Росія вже перебуває в глибокій економічній кризі, а кредитна допомога з боку Китаю виглядає малоймовірною. Альтернативою можуть стати ризиковані кроки — наприклад, вилучення коштів громадян або скасування пенсій, що може призвести до масового обурення.
Допомоги від інших союзників Росії теж очікувати не варто. А ті, хто публічно озвучує незручні для влади тези, включаючи воєнкорів, поступово опиняються під тиском і цензурою.
Як вже писав портал "Коментарі", у політичних колах Росії, яка веде агресивну війну проти України, все частіше обговорюється ідея переконати диктатора Володимира Путіна погодитися на умови перемир’я, які може запропонувати колишній президент США Дональд Трамп. Мета — не обов’язково повністю завершити війну, але принаймні призупинити її в зручному для Кремля форматі.