Головна Новини Світ Росія Росія посилює темпи будівництва атомних станцій за кордоном, - FT
commentss НОВИНИ Всі новини

Росія посилює темпи будівництва атомних станцій за кордоном, - FT

Західні уряди активно намагаються зменшити залежність від Росії в галузі ядерної енергетики.

сьогодні, 09:54
Поділіться публікацією:

Росія активно займається будівництвом більше ніж 10 атомних енергоблоків за кордоном, щоб задовольнити зростаючий попит на енергію, зокрема внаслідок розвитку штучного інтелекту та економічного зростання ринків, що розвиваються. Про це повідомив Борис Титов, спеціальний представник Кремля з міжнародного співробітництва в галузі сталого розвитку, в інтерв'ю Financial Times.

Росія посилює темпи будівництва атомних станцій за кордоном, - FT

Атомні електростанції. Фото: з відкритих джерел

"Ми будуємо понад 10 атомних енергоблоків у різних країнах. Потреба в енергії велика, і без ядерної енергетики ми не зможемо її забезпечити. Ми впевнені, що ядерна енергетика безпечна і чиста, оскільки вона не має викидів", – заявив Титов.

Росія активно реалізує проєкти будівництва атомних електростанцій в Бангладеші, Єгипті, Індії, Ірані, Китаї та Туреччині. Влада РФ націлена на зміцнення своєї позиції на глобальному ринку ядерної енергії, незважаючи на санкції, що були накладені Західними країнами після початку війни в Україні.

За словами Титова, Росія прагне стати одним із найбільших постачальників нових атомних станцій у світі. Очікується, що попит на атомну енергію зросте, особливо в країнах, що розвиваються, а також серед технологічних компаній.

Видання також згадує дослідження Норвезького інституту міжнародних відносин, яке вказує на те, що Росія надає послуги з будівництва реакторів, постачання палива та інших енергетичних послуг в 54 країнах.

Титов також згадав про будівництво енергоблоків у Туреччині, Бангладеші та угорську АЕС "Пакш-2". Окрім того, Росія планує побудувати завод з малими модульними реакторами в Узбекистані, а також підписала угоду на 2023 рік з Буркіна-Фасо.

Західні уряди активно намагаються зменшити залежність від Росії в галузі ядерної енергетики. Наприклад, у США вже заборонено імпорт російського збагаченого урану, а ряд східноєвропейських країн підписали угоди на постачання палива з американською компанією Westinghouse після вторгнення Росії в Україну, хоча Угорщина відмовляється від таких змін.

Європейський комісар з енергетики Дан Йоргенсен закликав країни ЄС відмовитися від імпорту російського ядерного палива до 2027 року, проте Угорщина та Словаччина заявили про намір блокувати будь-які ініціативи щодо обмеження цивільної атомної енергетики РФ.

Водночас високопосадовець ЄС зазначив, що побоювання стосовно можливого дефіциту ядерного палива, як це сталося з газом у 2022 році, є перебільшеними. "Росатом" зацікавлений у тому, щоб залишатися надійним постачальником, підкреслив він.

Більшість країн, що розвиваються, активно розглядають атомну енергетику як можливість задовольнити потреби в екологічно чистій енергії, що створює нові можливості для Росії на міжнародному ринку ядерної енергії.

Раніше портал "Коментарі" писав, що Україна закликає Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) до рішучіших дій проти Росії через її атаки на важливі для функціонування атомних електростанцій підстанції. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини