Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
У Кремлі вигадали свою "альтернативу" зернової угоди, що її ж вона і заблокувала. До свого нового плану вона хоче долучити Туреччину та Катар. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Росії.
Сергій Лавров (фото з відкритих джерел)
У повідомленні йдеться, що очільник дипломатичного відомства РФ Сергій Лавров та міністр закордонних справ Туреччини, який 31 серпня має приїхати до Москви, поговорять про експорт російського зерна.
У Кремлі повідомляють, що придумали "альтернативу" зерновій угоді. У Москві хочуть за кошти Катару доправити у Туреччину мільйон тонн свого зерна для переробки. А потім продати його "нужденним країнам"
"Розглядаємо цей проект як хорошу робочу альтернативу чорноморській угоді", — заявляють у російському МЗС.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, які очікування від зустрічі Путіна та Ердогана. Особиста зустріч президента Туреччини Реджепа Ердогана з російським диктатором Володимиром Путіним, яка відкладалася кілька разів у серпні, схоже, відбудеться лише у вересні. Причому не Путін вирушить у гості до Ердогана, а той – до РФ. Швидше за все, однією з найважливіших тем для обговорення стане зернова угода, з якої РФ вийшла 17 липня.
Народний депутат VІІІ скликання, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко не сумнівається, що зустріч Путіна з Ердоганом має велике значення для України. Адже морські шляхи, нагадує він, – це один із наших основних логістичних хабів.
Питання відновлення зернової угоди є актуальним і для Туреччини, вважає президент УАК. Адже, допомагаючи нам, вона зміцнювала свій міжнародний авторитет. При цьому, продовжує він, слід розуміти, що РФ уже вкрала понад 4 млн. тонн українського зерна. І, коли Путін наприкінці липня обіцяв африканським країнам безкоштовну допомогу зерном йшлося саме про українське, вкрадене росіянами.
Новини