Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Генеральна прокуратура Росії включила Гельсінську комісію США до списку "небажаних організацій". Про це повідомила російська служба Радіо Свобода.
Фото: з відкритих джерел
У відомстві зазначили, що діяльність комісії спрямована на дестабілізацію внутрішньої політичної ситуації в Росії. Зокрема, її члени активно поширюють матеріали, які дискредитують політику уряду, правоохоронні органи та судову систему країни.
Згідно з рішенням Генпрокуратури, комісії заборонено діяти на території Росії, а громадяни, які співпрацюють з нею, можуть бути піддані кримінальному переслідуванню.
У травні 2023 року комісія звернулася до президента США Джо Байдена з проханням дозволити поставки Україні балістичних ракет ATACMS. Після того, як адміністрація Байдена схвалила це рішення у вересні 2023 року, комісія позитивно відреагувала.
Тим часом комісія Держдуми Росії з розслідування зовнішнього втручання визнала доповідь Гельсінської комісії щодо політики США в Європі та Євразії "керівництвом з втручання у внутрішні справи суверенних держав і підготовці кольорових революцій".
У вересні Гельсінська комісія закликала США переглянути свою політику щодо Росії, зокрема, на кшталт підходу до Китаю, і визначити Москву як постійну загрозу глобальній безпеці.
Гельсінська комісія США (офіційна назва — Комісія з безпеки та співробітництва в Європі) була створена урядом США для міжнародної співпраці в галузі прав людини, військової безпеки та економічних відносин. В її складі — конгресмени, сенатори, політичні, воєнні та безпекові експерти.
Комісія була заснована в 1976 році з метою моніторингу виконання Гельсінських угод 1975 року, підписаних 35 державами, включаючи США, Канаду, всі європейські країни (окрім Албанії) та СРСР.
Портал "Коментарі" писав, що у РФ вперше визнали, що війна триває надто довго і звернулися до світових лідерів.
Новини