Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Путінський режим може запровадити ще жорсткіші заходи контролю та цензури соцмереж. Як повідомляє портал "Коментарі", такого висновку дійшли американські аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Цензура у РФ. Фото: із відкритих джерел
Експерти вказують на те, що, за повідомленнями, російський уряд розглядає можливість запровадження жорсткіших заходів для прямої цензури критичних висловлювань у російських соціальних мережах.
Пропагандистське видання РФ ТАРС повідомило 19 липня, що неназване джерело заявило, що російські законодавці обговорюють законопроект, який змусить власників акаунтів у соціальних мережах, що мають не менше 10 000 передплатників, передавати особисті персональні дані російській федеральній службі Роскомнагляду, а за невиконання .
За попередньою оцінкою ISW, пропозиція Роскомнагляду є частиною ширших зусиль Кремля, спрямованих на викорінення критичних думок та зміцнення контролю над російським інформаційним простором.
Можливо, Роскомнагляд вирішив, що попередні заходи, спрямовані на те, щоб підштовхнути критиків до самоусунення через страх втратити прибуток від реклами, не гарантують російському уряду можливості безпосередньо контролювати інформаційний простір, оскільки адміністратори каналів, які не покладаються на прибуток від реклами, зможуть. та надалі працювати анонімно.
Однак нові пропозиції, про які повідомляється, дозволять російському уряду здійснювати пряму цензуру всіх великих критично налаштованих каналів, які залишатимуться анонімними.
Пропозиції Роскомнагляду можуть вплинути на ухвалення рішень адміністраторами Telegram.
Засновник Telegram Павло Дуров заявив 19 липня, що Telegram почне показувати місяць і країну, в якій зареєстрований канал, але зазначив, що це частина зусиль боротьби з шахраями у додатку.
Читайте також на порталі "Коментарі" — нові ядерні загрози Росії: з'явилася реакція Держдепу США.
Новини