Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
У березні на території РФ і Білорусі відбудуться російсько-білоруські навчання. "Коментарі" дізналися у експертів, яку небезпеку вони несуть, а також — чи є шанс, що Росія використовує ситуацію для того, щоб збільшити кількість своїх військових в Білорусі на постійній основі.
Колаж: Д. Романюк/Comments.ua
Сьогоднішні відносини Москви і Мінська повинні розглядатися в більш широкому контексті, де Росія бачить себе в стані так званого "холодного конфлікту" із Заходом. Так вважає експерт-міжнародник, глава правління неурядової організації "Майдан закордонний справ", член Політради парії "Сила і Честь" Олег Білоколос.
"При цьому, для уважного спостерігача не буде секретом те, що Росія і Білорусь вже досить давно, і як сьогодні говорять в Білокам'яній — "щільно" працюють над постійним зміцненням різно планового взаємодії збройних сил. Є підстави вважати, що останнім часом Кремль вирішив ще більше активізувати співпрацю з Білоруссю на цьому напрямку", — підкреслює Олег Білоколос.
На його думку, саме в цьому ключі й слід розглядати інформацію про чергові спільні російсько-білоруські навчання повітряно-десантних військ Росії і Сил спеціальних операцій збройних сил Республіки Білорусь.
Голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко вважає, що проконтролювати переміщення російських військ територією Білорусі можна.
"Для цього у нас існує Головне управління розвідки Генштабу, інші розвідувальні служби. До того ж — співпраця з колегами з Польщі, Литви, США та інших країн НАТО, — пояснює він. — Але щоби РФ залишила в Білорусі війська, їй не потрібно проводити навчання. Лукашенко, значно ослаблений після протестів, вважає, що російські збройні сили можуть його підтримати, якщо ситуація погіршиться. Путін йому це нібито пообіцяв ще в минулому році. Тому вважати, що Росія чекає навчань для того, щоб ввести війська в Білорусь — наївно. Вони можуть туди пройти в будь-який момент. І вже там є. Можуть надіти шеврони білоруської армії, причепити на техніку білоруські номери. Це для росіян — звичайна практика".
Павло Жовніренко впевнений, що ми повинні враховувати ймовірність широкомасштабного наступу російських військових.
"І з боку Білорусі, і з боку окупованої частини Донбасу, і з боку анексованого Криму, і з боку контрольованого Росією Придністров'я. Як і власне з боку українсько-російського кордону. Це потрібно розуміти — передавати відповідні сигнали світовій спільноті та максимально зміцнювати свої нацбезпеку й оборону", — резюмує голова правління Центру стратегічних досліджень.
Як раніше повідомлялося, експерти пояснили загострення на Донбасі та безвихідь у переговорах.
Новини