Головна Новини Світ Росія Що «смачненького» для Росії готує ЄС в черговому пакеті санкцій
commentss НОВИНИ Всі новини

Що «смачненького» для Росії готує ЄС в черговому пакеті санкцій

Персональні і галузеві обмеження здебільшого мають торкнутися нафти, газу та атомної сфери

29 березня 2023, 15:11
Поділіться публікацією:

Перегляд граничної ціни на російську нафту та атомні санкції проти Росії. Це те, що може увійти до 11-го пакета санкцій ЄС. Таку думку в Телеефірі висловила віцепрезидентка з питань економіко-політичних досліджень Київської школи економіки, учасниця Міжнародної експертної групи Єрмака-Макфола щодо посилення санкцій Наталія Шаповал, пишуть "Коментарі".

Що «смачненького» для Росії готує ЄС в черговому пакеті санкцій

ЄС готує нові санкції проти Росії

“Насамперед від Європейського Союзу, від США, від G7 очікувалося, що у березні буде переглянуто цінову стелю на нафту. І цього, на жаль, не сталося. Це найголовніша санкція, яка може фундаментально вплинути на експортні доходи Кремля”, — зауважила Шаповал.

Крім цього, вона наголосила, що зараз є дуже актуальним питання атомних санкцій.

“Ми бачимо, як Росія продовжує маніпулювати цим ресурсом, і я сподіваюся, що це буде розглянуто в 11-му пакеті. І ЄС почне таки накладати санкції і на “Росатом”, на всі його майже 300 юросіб, які там є, і в Європі, і в Америці”, — наголосила експертка.

Експертка зазначила, що хоч РФ і продає не так багато збагаченого урану, але вони будують величезні проєкти на сотні мільярдів по всьому світу в Азії, в Африці і навіть в Європі.

“І це ще один важіль для РФ. Від цих проєктів потрібно відмовлятися, їх треба заміщати, бо Росія й надалі маніпулюватиме”, — наголосила Шаповал.

Вона також сказала, що багато хто з оточення Путіна має потрапити на міжнародний трибунал.

Нагадаємо, "Коментарі" писали раніше, що росіяни використовують криптобіржі для спонсорства війни. Біржі криптовалют перетворились на майданчики, які спонсорують війну проти України. Дослідники з'ясували через які криптобіржі надходить найбільше коштів на спонсорування війни.

Йшлося на порталі "Коментарі" і про те, що Європейський Союз ввів санкції проти російських ресурсів, зокрема нафти та її похідних, бензину та дизельного пального. Попри такі заборони ЄС експорт дизпалива з Росії досягає рекордних показників.

Читайте також на сайті "Коментарі" – як зупинити рашистське "криваве доміно".



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини