Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Як відзначив політтехнолог Олексій Голобуцький, під час візиту Путіна до Китаю, було багато різних "брязкалець", як то розцяцьковані військові, підсвічені мотоцикли, пишні автівки, проте зустрічала кремлівського диктатора біля трапу лише член Держради Чень Іцінь.
Путін і Сі
Окрім того, він звернув увагу на те, що новопризначеного голову російського Радбезу Сергія Шойгу навіть не хотіли пускати в Дім народних зборів через "підозрілість значка члена делегації". А ще, додає експерт, із тез китайської сторони зникло формулювання про "безмежну співпрацю" з Росією.
Отже, підкреслює експерт, непублічно було виставлено конкретні межі, які Китай не бажає перетинати, бо не вважає це вигідним.
В підсумку, підкреслює Голобуцький, дійсно не було значущих і конкретних результатів візиту величезної делегації Путіна. При цьому, кремлівський диктатор, розраховував на щось серйозне, якщо тягнув за собою аж стільки народу, хоча паралельно всіляко підкреслював приватний і дружній характер запланованої взаємодії з Сі.
При цьому, як відзначив експерт, підписання жодних значущих документів так і не анонсовано – і Путіну доведеться з цим змиритись. Зрештою, додає Голобуцький, економіка Китаю залежна від США і ЄС, обсяг торговельних взаємин з РФ статистично надто мало значить, щоб заради такого ризикувати жорсткими санкціями від крупних партнерів.
Окрім того, Голобуцький звернув увагу, що щодо платіжної системи і прийняття платежів від російських контрагентів – теж про жодні угоди не чути. Китай, можливо, десь локально запровадить тимчасові механізми, однак про загальну угоду поки ні слова.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Путін перебуває із візитом в Китаї. Там він зробив низку резонансних заяв, зокрема, і про переговори з Україною.
Новини