Головна Новини Світ Росія Сі готує неприємний сюрприз для Путіна: диктатор опинився за крок до краху
commentss НОВИНИ Всі новини

Сі готує неприємний сюрприз для Путіна: диктатор опинився за крок до краху

Під час перемовин Путін, ймовірно, спробує вплинути на Сі Цзіньпіна та звернутися з певними проханнями

сьогодні, 20:00
Поділіться публікацією:

Кремлівський правитель Володимир Путін наприкінці серпня або на початку вересня має намір вирушити до Китаю, щоб взяти участь у саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС) і провести переговори з головою КНР Сі Цзіньпіном. Очікується, що ця зустріч матиме не лише протокольний, а й стратегічно важливий характер. За словами політолога Тараса Загороднього, китайський лідер може скористатися моментом і висунути російському диктатору серйозні вимоги в обмін на потенційні поступки, які проситиме Путін.

Сі готує неприємний сюрприз для Путіна: диктатор опинився за крок до краху

Фото: з відкритих джерел

Експерт вважає, що російський лідер під час перемовин може намагатися натиснути на Сі Цзіньпіна, прагнучи отримати певну політичну чи військово-економічну підтримку. Проте у відповідь Китай, імовірно, вимагатиме конкретних доказів того, що Росія остаточно порвала із Заходом. Це може стосуватись навіть крайніх кроків — зокрема, провокацій або агресії проти країн НАТО.

Загородній провів історичну паралель із подіями 1968 року, коли Китай, під тиском США, пішов на конфлікт із Радянським Союзом. Аналогічно і сьогодні, Сі може поставити Путіна в ситуацію, коли Росія буде змушена вчинити щось радикальне, щоб довести свою лояльність Китаю. Це може стати важелем шантажу з боку Пекіна.

Крім політичних вимог, Китай також може зажадати від Росії передати важливі військові технології — наприклад, розробки в галузі підводного флоту, ядерної зброї або інших стратегічних ресурсів, які Пекін самостійно ще не контролює.

Водночас політолог Володимир Фесенко додає, що Пекін наразі діє за принципом "м’якої сили" — поступово посилює свій вплив на Росію через економіку, інвестиції та контроль над природними ресурсами. Цікаво, що навіть у внутрішніх документах ФСБ Китай позначено як потенційну загрозу для національної безпеки Росії.

Як вже писали "Коментарі", американська сторона уникає прямих контактів із Кремлем, а президент Дональд Трамп, всупереч очікуванням Москви, вже не проявляє бажання вести переговори, вважає політтехнолог Тарас Загородній.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини