Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Головний висновок із удару РФ по Дніпру ракетою "Орєшнік" у тому, що це є підтвердженням того, що Росія системно і систематично не виконувала жодного міжнародного договора в сфері зменшення озброєнь з 1986 року, відзначив В’ячеслав Ільченко експерт Growford Institute.
Ракета Орєшнік
За його словами, яка б це не була ракета, а судячи з її тактико-технічних характеристик, вона розроблялась не для війни в Америці, а Європі. При цьому її розробка розпочалася ще до війни в Україні і навіть до приходу до влади Володимира Путіна.
Експерт відзначив, що, ймовірно, прототипом ракети, якою російські загарбники ударили по Дніпру, могла бути тільки "Скорость". Був такий проект в пізньому СРСР, під номером 15Ж66 — балістична ракета середньої дальності із роздільними боєголовками із можливим використанням у якості мобільного міжконтинентального комплекса.
Як підкреслив Ільченко, саме ця ракета мала замінити комплекси "Піонер", але росіяни не встигли — ракета була, скажімо так, проблемна і при старті тягач — а ним був якраз МАЗ-7908 (8 x 8 ), основна робоча конячка пересувних ракетних комплексів того часу — перетворювався на шмаття через дуже сильний імпульс. А в ряді випадків ракета на старті вибухала.
В 1987 р. СРСР урочисто підписав із США так званий договір про РСМД — договір про ліквідацію ракет малої та середньої дальності. Горбачов не менш урочисто підписав укази про зупинку і ліквідацію розробок відповідного ракетного озброєння.
На його думку, це означає, що ані СРСР, ані його наступниця РФ не виконували підписаний ними же договір про РСМД. Натомість Росія слідкувала, щоб таких ракет не створював ніхто із сусідніх пострадянських країн.
Тобто, підкреслює Ільченко, РФ із самого початку готувала агресивну війну проти своїх сусідів. Звідси і всі помилки в оцінці кількості ракет, які були у Росії в 2022 році набоїв, танків і всього іншого.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ активно погрожує Заходу ударами ракети "Орєшнік".
Новини