Головна Новини Світ Росія Стало відомо, скільки Росія заробила на нафті з початку війни. Сума вражає
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо, скільки Росія заробила на нафті з початку війни. Сума вражає

Росія, на жаль, успішно торгує нафтою навіть попри санкції введені країнами Заходу, повідомляє The Guardian. Для цього вона, зокрема, використовує тіньовий флот, передає портал «Коментарі»

22 лютого 2024, 13:43
Поділіться публікацією:

За інформацією видання з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія на торгівлі нафтою зуміла заробити 653 млрд дол. Це свідчить про те, що країна-агресор навчилася доволі успішно обходити санкції, які були введені країнами Заходу.

Стало відомо, скільки Росія заробила на нафті з початку війни. Сума вражає

Російська нафта

Щоб обійти нафтове ембарго, Росія використовує різні "лазівки", а також "тіньовий флот", який складається із танкерів.

Видання відзначає, що країна-агресор легально експортує сиру нафту до Індії чи Китаю. Там вона проходить очистку і вже продається на міжнародних площадках.

Окрім того, РФ навчалася обходити санкції, щоби закуповувати компоненти, які їй необхідні для виготовлення зброї, яку вона використовує у війні проти України. Як підкреслюють західні журналісти, у російській зброї, яку вилучили на полі бою, знайшли іноземні компоненти. Ба більше, у 95% випадків критичні частини до зброї надходили саме від країн коаліції, які допомагають Україні, зокрема США. Журналісти підкреслили, що в Росію ці компоненти потрапили через Гонконг, Туреччину та ОАЕ.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що головний ресурс, який дозволяє Кремлю отримувати величезні гроші для продовження війни проти України, – це нафта. Так ось у 2023 році Росія другий рік поспіль демонструвала рекордні темпи буріння нафтових свердловин, що є ще одним доказом стійкості країни до західних санкцій. Бум активності супроводжувався відновленням як обсягів, і вартості російського експорту нафти. Зокрема, стало відомо, що за 11 місяців 2023-го РФ пробурила нафтових свердловин загальною глибиною 28 100 кілометрів, наближаючись до минулорічного пострадянського рекорду. Такі темпи можуть вказувати на деякі довгострокові проблеми. Так, нові проекти легше адаптуватися до нових обставин.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини