Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Путінському режиму вдалося уникнути санкцій "Великої сімки" на більшу частину свого експорту нафти. Доходи Москви від сировини продовжують зростати. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на "Financial Times".
Російська нафта. Фото: Getty Images
Як стало відомо журналістам видання, стійке зростання цін на сиру нафту з липня до більш ніж 95 доларів за барель у поєднанні зі зниженням знижки на власну нафту призведе до того, що доходи Росії від нафти, швидше за все, 2023 року становитимуть як мінімум на 15 млрд доларів більше, ніж прогнозувалося за найоптимістичнішого варіанта.
Згідно з даними FT, в яких аналізується інформація про перевезення та страхування, у серпні практично 75% всього морського експорту російської нафти відбувалися без західної страховки, порівняно з приблизно 50% цієї весни.
Зростання означає, що Росія стає все більш майстерною в обході обмеження цін на нафту, встановленого країнами "Великої сімки", у 60 доларів за барель, що дозволяє їй продавати більше своєї нафти за цінами, близькими до цін міжнародного ринку, і завдає удару по спробам Заходу обмежити доходи Росії від продажу нафти, які становлять більшу частину бюджету Кремля після вторгнення в Україну.
Хоча російський нафтовий сектор, як і раніше, стикається з серйозними проблемами, включаючи заяви про нестачу внутрішнього ринку нафтопродуктів і загальне зниження обсягів експорту, цифри, як і раніше, дозволяють припустити, що до військового бюджету Володимира Путіна надходитиме більше доходів від нафти, підсумовує FT.
Читайте також на порталі "Коментарі" — як вдарити санкціями по РФ ще сильніше — чому економіка агресора все ще на плаву.
Новини