Головна Новини Світ Росія Такого не було останні два роки: на скільки знизилися нафтові доходи Москви
commentss НОВИНИ Всі новини

Такого не було останні два роки: на скільки знизилися нафтові доходи Москви

Вартість російського експорту сирої нафти морем має тенденцію до падіння вже більше 13 місяців

28 травня 2025, 15:58
Поділіться публікацією:

Вартість постачання російської сирої нафти в травні 2025 року досягла дворічного мінімуму. Нафта марки Urals зараз продається приблизно по 52 долари за барель. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє Bloomberg.

Такого не було останні два роки: на скільки знизилися нафтові доходи Москви

Падіння нафтових цін. Фото: з відкритих джерел

За даними відстеження танкерів, зібраних Bloomberg, середній обсяг поставок становив 3,39 млн барелів на день за чотири тижні до 25 травня. Валова вартість цих вантажів виявилася найнижчою з квітня 2023 року.

Вартість російського експорту сирої нафти морем має тенденцію до падіння вже понад 13 місяців. З того часу, як експортний дохід досяг близько 1,95 млрд доларів на тиждень протягом 28-денного періоду до 21 квітня 2024 року, ціна російської сирої нафти впала на 28%, а обсяг поставок знизився приблизно на 8%.

Як уточнюють автори Bloomberg, поки що немає ясності, чи відіграли санкції суттєву роль у якійсь із цих тенденцій.

Тим не менш, країни G-7 розглядають можливість зниження цінової межі, вище за яку російський експорт сирої нафти не може використовувати західні судна або послуги, до 50 доларів за барель з поточного рівня в 60 доларів. Оскільки нафта марки Urals зараз продається приблизно по $52 за барель, межа не має істотного впливу. Навіть якщо його буде знижено, цінова межа може не обмежити потоки, оскільки Росія накопичила величезний тіньовий флот танкерів, щоб підтримувати рух своєї нафти без західної участі.

Автори публікації вважають, що санкції, введені проти цих судів Великою Британією та ЄС, швидше за все, не мали істотного впливу, оскільки покупці в Китаї та Індії дали добро, щоб судам із чорного списку розвантажуватися у своїх портах, показують дані відстеження. Заходи США здаються ефективнішими, але навіть їх починають ігнорувати.

Читайте також на порталі "Коментарі" — що може добити РФ: чому заговорили про зниження "стелі" цін на нафту та відключення від SWIFT.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини