Головна Новини Світ Росія Удари України та санкції США позбавлять Кремль важливого джерела доходу
commentss НОВИНИ Всі новини

Удари України та санкції США позбавлять Кремль важливого джерела доходу

Вже в найближчі місяці добовий видобуток нафти в Росії може впасти нижче 9 млн барелів.

сьогодні, 10:30
Поділіться публікацією:

Росія буде змушена знизити обсяги видобутку нафти в найближчі місяці через труднощі з доступом до танкерів для постачання в Азію, які виникли через санкції США. Крім того, атаки українських безпілотників впливають на роботу російських нафтопереробних заводів. Про це повідомляє Reuters.

Удари України та санкції США позбавлять Кремль важливого джерела доходу

Фото: з відкритих джерел

За даними видання, минулого місяця Сполучені Штати наклали санкції на 180 російських танкерів, а Україна збільшила кількість атак безпілотників, щоб зміцнити свої позиції на переговорах. Це відбувається на фоні очікувань, що президент США Дональд Трамп буде тиснути на Володимира Путіна для припинення війни проти України. Трамп зазначив, що завершення конфлікту є його пріоритетом, і він може ввести нові санкції проти Росії, якщо не досягне бажаного результату.

Агентство Reuters поспілкувалося з керівниками трьох російських нафтових компаній та понад 10 трейдерами, керівниками нафтопереробних заводів і портовими агентами, щоб оцінити наслідки останніх санкцій.

Три керівники російських нафтових компаній підтвердили, що Росії доведеться скоротити видобуток нафти. Вони зазначили, що зростаючий надлишок сирої нафти через падіння експорту та скорочення переробки можна вирішити тільки через зниження виробництва. Оскільки в Росії є обмежені можливості для зберігання, Україна в останні тижні завдала ударів по деяких з цих об'єктів за допомогою безпілотників.

Керівники компаній також зазначили, що скорочення видобутку почнеться з невеликих обсягів, оскільки вже в найближчі місяці добовий видобуток нафти в Росії може впасти нижче 9 млн барелів, але цей процес може прискоритись, якщо проблеми з танкерами та переробкою залишаться. Згідно з торговими даними, уже спостерігається зниження обсягів експорту сирої нафти.

Перевалка вантажів через західні порти Росії, такі як Приморськ, Усть-Луга та Новоросійськ, у січні знизилася на 17% порівняно з аналогічним періодом минулого року, відповідно до підрахунків Reuters за даними трейдерів. Росія більше не надає публічно інформацію про свій експорт.

Попри три роки війни та численні хвилі санкцій, зокрема введення ціноутворювальної межі для нафти на рівні 60 доларів за барель від G7, Росія змогла витримати тиск. Санкції США були спрямовані не на припинення експорту, а на обмеження ціни, за якою Росія може продавати нафту, і забезпечення дотримання цих правил. Більшість європейських покупців відмовилися від російської нафти, тоді як Китай і Індія збільшили закупівлі, купуючи нафту за зниженою ціною.

Портал "Коментарі" вже писав, що управління боротьби з шахрайством Європейського союзу (OLAF) розпочало розслідування лазівки, що дозволяє низці країн, серед яких Туреччина, експортувати санкціоновану російську нафту в блок під іншою маркою.   



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини