Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Російське суспільство протягом усієї історії не мало реального впливу на політичний курс держави. Воно не виступало суб’єктом змін, а лише спостерігачем за рішеннями правителів. І ця тенденція, за словами російського опозиційного журналіста Ігоря Яковенка, зберігається донині.
Володимир Путін
За його словами, в Росії жодного разу не відбувалося зміни влади шляхом демократичних виборів. Диктатор сидить у Кремлі без жодних шансів на те, щоб його усунули через волевиявлення громадян. Така ж ситуація була з усіма попередніми лідерами — вони або помирали, або гинули, або ж система сама себе руйнувала. Але жодного разу це не було наслідком волі народу.
Саме тому, на думку журналіста, говорити про готовність чи неготовність російського населення до затяжної війни — марно. Важливо лише одне: чи готовий сам Путін. А він — готовий. Адже в Росії життя окремої людини не має жодної цінності.
Це, поряд з ядерним арсеналом, Яковенко називає головною перевагою російського диктатора. Логіка "баби ще народять" бере свій початок ще з часів світових воєн, і вона досі жива у свідомості російської влади.
Однак, за словами опозиціонера, Путін — лише наслідок. Справжня проблема — це сама структура Російської держави. Протягом століть вона народжувала загрозливі для світу форми: імперську Росію, радянську тиранію, а тепер — путінську агресивну автократію. Яковенко переконаний: допоки існує ця держава з центром у Москві та кордонами, що межують з Україною і Китаєм — вона становитиме небезпеку для світу.
Ще однією характерною рисою російського суспільства він називає надзвичайну покірність. Навіть у умовах економічного спаду та погіршення рівня життя, населення не вимагає змін — натомість мовчки затягує паски. Економічна криза не перетворюється на антивоєнні настрої, як це сталося б у будь-якій демократичній країні.
За словами Яковенка, у Росії не існує інструменту впливу народу на владу. Протестів не буде, а якщо й почнуться — їх миттєво придушать силовики. Кремль, переконаний журналіст, завжди знайде кошти на війну, навіть якщо для цього доведеться повністю скоротити фінансування соціального сектору. І ця межа для російської влади — умовна.
Саме тому, додав Яковенко, очікувати масового антивоєнного руху в Росії, який зміг би вплинути на політичний курс, не варто.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чому Путіна почали більше підтримувати у світі.
Новини