Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
На тлі повномасштабної агресії Росії проти України, ідея тимчасового припинення вогню на 30 днів залишається актуальною. Особливої ваги цій ініціативі може надати майбутній візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви. Саме Пекін здатен схилити Кремль до погодження на перемир’я вважає політолог Ігор Чаленко.
Путін і Сі
За його словами, початок візиту Сі до РФ збігається із запропонованою датою початку перемир’я — 7 травня. Це, на думку аналітика, могло б стати слушною нагодою для тиску на Путіна з боку китайського керівництва.
Україна ж зберігає незмінну позицію щодо 30-денного режиму тиші з моменту першого озвучення цієї ініціативи 11 березня. Проте за цей час ворожі атаки не припинялися: від зафіксованих понад 30 обстрілів енергетичних об’єктів — до 96 бойових зіткнень лише за один день Великодня, 20 квітня.
Водночас він нагадав про суперечливу роль Китаю у війні Росії проти України. Попри публічні заяви про нейтралітет, Китай залишається економічним і технічним тилом РФ. Майже 80% санкційної продукції надходить до Росії саме з Китаю, включно з порохом, артилерією, дроновими комплектуючими та іншими матеріалами. До того ж, наразі близько 155 громадян КНР беруть участь у бойових діях на боці росіян.
На думку Чаленка, справжнє посередництво Китаю можливе лише у випадку реального впливу на Путіна. Якщо ж візит Сі Цзіньпіна завершиться без конкретних дій, це стане змарнованою нагодою для глобального миру.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про справжню мету Путіна у війні проти України.
Новини