Нещодавно в росії депутати Держдуми зареєстрували законопроект про скасування постанови Державної Ради СРСР "Про визнання незалежності Литовської Республіки".
фото ілюстративне
Відкриття нових
фронтів прискорило би "включення по-дорослому" цивілізованого світу
Народний депутат Георгій Мазурашу вважає, що такі законопроекти лише свідчать про те, що країна-агресор не планує зупинятися та вважає, що має якусь владу та право впливати на політику й життя колишніх республік Радянського союзу.
"Складно коментувати кроки в рамках "параду абсурдів"…
Звісно, росіяни можуть скасувати рішення щодо визнання незалежності всіх
екс-республік СРСР, можуть передумати визнавати незалежність будь-якої
іншої країни, але це лише заглиблює їх у своїй дикунській злочинній
діяльності на міжнародній арені…
Враховуючи алогічність такого законопроекту, можна було би
спрогнозувати, що до ухвалення рішення не мало би дійти.
Але у них там все може бути… Як ми вже пересвідчились, на жаль.
Ну, може, це було б і добре для нас — щоби агресори відкрили нові
фронти, це прискорило би "включення по-дорослому" цивілізованого світу,
аби швидше зупинити країну-терористку…
А взагалі чого їм "мелочитись" — нехай вже приймуть рішення, що всі
країни, де є хоч одна російськомовна людина, анексуються, і планету
нашу хай перейменують для на росію…
З цього всього можна було би просто посміятися, якби не було так сумно,
що у ХХІ столітті людство стикнулось з рашизмом, який перевершив у своїй
жорстокості і злочинності навіть фашизм…", — пояснює політик.
Росія буде розпорошувати увагу НАТО та провокувати Захід
Експерт Українського інституту політики Владислав Дзивідзинський переконаний, що такий законопроект може свідчити про те, що політична верхівка рф вирішала йти до останнього, розпорошувати увагу союзників та провокувати НАТО в Європі. За прогнозами експерта, Литва не буде останньою, скоріше за все росія таки реалізує цей кейс та буде створювати нові.
Владислав Дзивідзинський наводить три основні тези, пояснюючи чому так відбуватиметься.
"Росія глобально демонструє західному світу, що відступати не збирається. Вона генерує інфоприводи, що змушують західний світ вирішувати проблеми, які рф постійно створює. Тож росія перевіряє на міцність Захід, провокує та дивиться на його реакції. Наразі спровоковані й НАТО, і ЄС, й зокрема Литва. Від того, яку відповідь ці організації та країна нададуть, буде втілено чи не втілено це в життя. Якщо Європа дасть відсіч і Литва чітко поставить питання про те, що це неможливо, то в разі незгоди росії та подальшої ескалації має вступитися НАТО як гарант безпеки", — говорить експерт.
Деякі реакції в західних країнах все ж ми бачимо. Наприклад, тривають навчання НАТО в Прибалтиці (росія продовжує навчання в Білорусі на противагу), також лідери західного світу роблять заяви щодо неприпустимості порушення кордонів суверенних держав та норм Гельсінської декларації про недоторканість країн. Крім того, ухвалено шостий пакет антиросійських санкцій.
Що робить в цей час росія крім того, що бомбардує українські міста та грабує населення й підприємства на окупованих територіях — тримає в напрузі Прибалтику через демонстративні дії свого військового контингенту в Білорусі.
"Сформований
в Білорусі контингент, з точки зору національних захисних можливостей Литви, суттєво переважає. Тому Литва не зможе самостійно протистояти тим
військам, що можуть теоретично перетнути її кордон та почати військові дії. Тут важлива позиція НАТО. Росія буде відпрацьовувати цей кейс й буде створювати нові. Це повязано з позицією політичної верхівки рф,
яка вирішила йти до останнього. Ймовірно, що росія буде так розпорошувати увагу НАТО, щоб відволікати її від посилення підтримки України. Литва наступна, але не остання", — додає Владислав Дзивідзинський.
До провокацій та тих рішень, які Дума буде розглядати щодо Литви, законодавча влада росії вже підготувалася заздалегідь.
"Спочатку вони ухвалили зміну пріоритетності законодавства національного над міжнародним. Потім внесли зміни до Конституції. Тепер, опираючись на власну юридичну базу, вони можуть вчиняти в правовій площині такі акти, що з точки зору національного законодавства абсолютно не суперечить можливостям, а суперечить міжнародному, яке є вторинним по відношенню до національного", — пояснює експерт реєстрацію законопроекта про невизнання незалежності Литовської республіки.
Як писав портал "Коментарі", чи наважиться Європа надати Україні статус кандидата в члени.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.