Рубрики
МЕНЮ
Елизавета Черных
Екологічних проблем в Світовому океані не бракує. Аварії з витоком нафти та інших агресивних речовин (сира нафта — небезпечний канцероген) трапляються в світі доволі часто. Проте подія на початку серпня під Новоросійськом заслуговує на особливу увагу. Про це написав у своєму блозі політолог Євген Магда.
Витік нафти під Новоросійськом - фото з відкритих джерел
Експерт нагадує, що 7 серпня під час завантаження нафти у грецький танкер Minerva Symphony на терміналі Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) біля Новоросійська стався витік "чорного золота". Очевидці стверджують, що деякий час нафта просто фонтаном виливалася в море. Втім, представники КТК поширили 9 серпня пресреліз, в якому повідомлялося, що площа забруднення склала всього 200 квадратних метрів.
За даними політолога, російські вчені з Інституту океанології РАН опублікували дані космічної зйомки, які показали гігантський масштаб нафтової плями, площа якої склала 80 квадратних кілометрів. На ній, вважає Магда, з високим ступенем ймовірності загине все живе, при цьому нафтова пляма продовжує рухатися. Вона вже завдала шкоди виноградникам Абрау-Дюрсо і продовжила, розкладаючись, просуватися до берегів окупованого Росією Криму.
Політолог додав, що про подію написали Російська служба Бі-Бі-Сі й Deutsche Welle, які позначені в РФ як "іноземні агенти", тоді як "Известия", РІА "Новости" та інші керовані російською владою медіа прагнуть екологічну катастрофу в Чорному море максимально ігнорувати, стверджуючи, що пляма практично зникла. Однак її зникнення з поверхні Чорного моря означає лише те, що значна частина з вилитих 100 тонн нафти осіла в шлунках морських птахів і риб, вплине на флору і фауну Чорного моря. Фахівці підкреслюють, що такий обсяг нафти створює загрозу для всього біологічного ланцюжка водойми.
Новини