Головна Новини Світ Росія Витік нафти під Новоросійськом знищить флору і фауну Чорного моря: россійська влада ігнорує катастрофу - Магда
commentss НОВИНИ Всі новини

Витік нафти під Новоросійськом знищить флору і фауну Чорного моря: россійська влада ігнорує катастрофу - Магда

Нафтова пляма завдала шкоди виноградникам Абрау-Дюрсо і продовжила просуватися до берегів окупованого Росією Криму

20 серпня 2021, 10:55
Поділіться публікацією:

Екологічних проблем в Світовому океані не бракує. Аварії з витоком нафти та інших агресивних речовин (сира нафта — небезпечний канцероген) трапляються в світі доволі часто. Проте подія на початку серпня під Новоросійськом заслуговує на особливу увагу. Про це написав у своєму блозі політолог Євген Магда. 

Витік нафти під Новоросійськом знищить флору і фауну Чорного моря: россійська влада ігнорує катастрофу - Магда

Витік нафти під Новоросійськом - фото з відкритих джерел

Експерт нагадує, що 7 серпня під час  завантаження нафти у грецький танкер Minerva Symphony на терміналі Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) біля Новоросійська стався витік "чорного золота". Очевидці стверджують, що деякий час нафта просто фонтаном виливалася в море. Втім, представники КТК поширили 9 серпня пресреліз, в якому повідомлялося, що площа забруднення склала всього 200 квадратних метрів.

За даними політолога, російські вчені з Інституту океанології РАН опублікували дані космічної зйомки, які показали гігантський масштаб нафтової плями, площа якої склала 80 квадратних кілометрів. На ній, вважає Магда, з високим ступенем ймовірності загине все живе, при цьому нафтова пляма продовжує рухатися. Вона вже завдала шкоди виноградникам Абрау-Дюрсо і продовжила, розкладаючись, просуватися до берегів окупованого Росією Криму.

"Чому представники КТК вирішили зменшити площу забруднення? По-перше, енергетичні гіганти часто взагалі не реагують на заклики екологів. Російські захисники навколишнього середовища, як правило, залишаються гласом волаючого в пустелі. По-друге, консорціум немов подавав сигнал іншим чорноморським державам "Все гаразд, ситуація під контролем". Замість мобілізації зусиль для нейтралізації нафтового забруднення Чорного моря КТК поклався на спекотну погоду та розкладання нафти на складники замість організації операції з очищення чорноморської акваторії", — написав Євген Магда. 

Політолог додав, що про подію написали Російська служба Бі-Бі-Сі й Deutsche Welle, які позначені в РФ як "іноземні агенти", тоді як "Известия", РІА "Новости" та інші керовані російською владою медіа прагнуть екологічну катастрофу в Чорному море максимально ігнорувати, стверджуючи, що пляма практично зникла. Однак її зникнення з поверхні Чорного моря означає лише те, що значна частина з вилитих 100 тонн нафти осіла в шлунках морських птахів і риб, вплине на флору і фауну Чорного моря. Фахівці підкреслюють, що такий обсяг нафти створює загрозу для всього біологічного ланцюжка водойми.

"Забруднення Чорного моря розлитою з терміналу КТК нафтою виглядає логічним продовженням захоплення "зеленими чоловічками" півострова Крим в лютому 2014 року. Інформаційна тактика росіян тоді й зараз дуже схожі — "нас там немає", "нічого страшного не відбувається", "зберігайте спокій". Та й наслідки виявляться не відразу. Саме тому екологічна катастрофа, яка сталася під Новоросійськом, вимагає реакції світової спільноти, а її винуватці повинні бути покарані фінансово. Подібні санкції щодо Росії працюють найкраще", — резюмував Магда. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини