Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Адміністрація президента Росії організувала семінар для регіональних чиновників, щоб пояснити, як переконати населення сприймати завершення війни з Україною як "перемогу". Як пише видання "Коммерсант", у Кремлі вже визнали неможливість досягнення початкових цілей, зокрема так званої "денацифікації" та "демілітаризації" України.
Володимир Путін (фото з відкритих джерел)
Основний акцент робиться на формуванні образу "спокійної перемоги", що базується на утриманні окупованих територій у чотирьох областях України та збереженні сухопутного коридору до Криму. Проте російська армія не контролює повністю жодну з цих областей. Раніше Володимир Путін заявляв, що для мирних переговорів українські війська мають залишити ці території, але зараз Кремль, ймовірно, змушений відмовитися навіть від цієї вимоги.
Зміна позиції Москви частково пов'язана з результатами виборів у США. Заяви Дональда Трампа про намір швидко завершити війну викликали занепокоєння у Кремлі. Росія почала готуватися до можливих переговорів, які, ймовірно, передбачатимуть значні поступки, включаючи виведення військ із Харківської та Миколаївської областей.
На семінарі також обговорювали адаптацію ветеранів війни до мирного життя. У Кремлі побоюються, що їхнє повернення може спричинити протестні настрої або зростання рівня злочинності. Чиновникам доручено створювати позитивний імідж ветеранів, розробляти програми реабілітації та сприяти їхньому працевлаштуванню.
Експерти зазначають, що війна, розпочата під гаслами "захисту російськомовних" і "демілітаризації України", фактично завершиться провалом заявлених цілей. Однак Кремль має намір представити будь-який компроміс як дипломатичний успіх, навіть якщо більшість окупованих територій повернуться під контроль України.
Президент України Володимир Зеленський підкреслює, що Київ не відмовиться від своїх територій, навіть якщо конфлікт затягнеться у "холодну фазу". Основною метою України залишається вступ до НАТО.
У Кремлі, своєю чергою, намагаються підготувати суспільство до сприйняття поразки, замаскованої під "перемогу". Поточна стратегія Москви свідчить про усвідомлення нездатності змінити ситуацію на свою користь. Війна не лише змінила міжнародне ставлення до Росії, а й поставила її у стан жорсткої ізоляції.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Зеленський відповів, хто має сісти за стіл переговорів з Росією
Новини