Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров прибув на індонезійський острів Балі, де відбудеться саміт глав МЗС "Великої двадцятки" (G20). Для російських представників саміт "Групи двадцяти" в Індонезії має стати коридором ганьби, написав радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у Twitter. Які очікування від цього саміту? Чи спроможний він якось вплинути на російсько-українське протистояння?
Сергій Лавров, Фото РІАН
Політтехнолог Борис Тізенгаузен зазначає, що президент України Володимир Зеленський у своїх виступах неодноразово закликав бойкотувати країну-агресора, ізолювати її на будь-яких майданчиках, куди вона має доступ. Ідеться як про російських дипломатів, так і про правлячу верхівку.
"І частина світових лідерів до цього заклику прислухається. Ті ж європейці багато в чому змінили риторику – вже не намагаються "зберегти обличчя" Путіну, а досить жорстко висловлюються від нього та його режимі", – наголошує експерт.
На його думку, навряд чи візит Лаврова на G20 і той прийом, який йому нададуть, вплине на російську політику щодо України. А ось закидів та критики за російську агресію проти нашої країни він на Балі вислухає достатньо, впевнений експерт. Як і Путін, якщо таки візьме участь у листопадовому саміті глав держав G20 , все в тій же Індонезії, на що він нібито дав попередню згоду.
"Я згоден з Подоляком, що присутність російських представників на цій зустрічі має стати приводом для решти членів "Великої двадцятки" жорстко, акцентовано висловити свою позицію щодо всього, що робить РФ. Щоб це був справжній "коридор ганьби", через який проженуть Лаврова та інших представників країни-агресора", – каже Борис Тізенгаузен.
Експерт Центру протидії інформаційним агресіям "AM&PM", політтехнолог Олександр Курбан прогнозує, що нинішня зустріч G20 на Балі буде для РФ великою геополітичною прочуханкою. Стане спробою ще раз жорстко обсмикнути російських агресорів, що зарвалися.
"Крім того, ця зустріч – свого роду жест доброї волі країн "Великої двадцятки", які не втрачають надії на те, що російське керівництво нарешті серйозно замислиться про перспективи своєї країни та свої власні. Найближчим часом ми дізнаємось, із якими сценаріями приїхав на цю представницьку зустріч голова російського дипломатичного відомства Сергій Лавров. З його перших заяв стане зрозуміло, наскільки Кремль готовий йти до кінця у війні з Україною – і як довго вона може тривати в принципі"" – вважає Олександр Курбан.
На даний момент, на його думку, проглядається, як мінімум, два ймовірні сценарії.
"Перший – продовження агресивної лінії та мілітаристської риторики, яка зараз уже не виглядає такою небезпечною, як, скажімо, ще рік тому. Героїчний опір України та жорстка відсіч з боку ЗСУ вже розвіяли міф про непереможність "другої армії світу". А небувала консолідація зусиль провідних країн західного світу у справі допомоги нашій країні – взагалі безпрецедентна. Все, що ще може лякати Кремль: у військовому плані – ядерна зброя, в економічному – загроза продовольчої кризи, – зазначає експерт. – Другий сценарій – презентація капітуляційного пакету пропозицій, який дозволить РФ якщо не красиво, то хоча б без катаклізмів вийти з нинішньої кризи. У цьому випадку у Кремля з'явиться шанс уникнути структурного розвалу Росії, який може через рік-два піти до жорсткішого сценарію, ніж розвал СРСР на початку 90-х".
Олександр Курбан не сумнівається, що Лавров спробує маневрувати та знайти м'якший сценарій подальших відносин по лінії Захід – РФ. Але для такого маневру він матиме мало простору і часу, вважає політтехнолог.
"Керівники зовнішньополітичних відомств Німеччини та США достатньо у категоричній формі відмовили Лаврову в особистій зустрічі, – нагадує експерт. – Тим самим дали зрозуміти, що його запросили "на килим", а не для того, щоб шукати "широкі компроміси", які дають можливість "врятувати обличчя" Путіну та його оточенню. Ключовим маркером зустрічі стануть формулювання представників країн G20 та демонстрація їхньої готовності до подальшого поглиблення протистояння з РФ. Не секрет, що серед пулу країн-лідерів немає єдиної думки щодо сценарію виходу з кризи, спричиненої російським широкомасштабним вторгненням в Україну і що стала найбільш серйозною з часів Другої світової війни".
Як повідомляв портал, експерти назвали можливих кандидатів, хто може замінити Джонсона на посаді.
Новини