Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Іран та Росія у вівторок, 28 грудня, озвучили оптимістичні сподівання щодо переговорів стосовно порятунку ядерної угоди 2015 року. Про це повідомляє Reuters.
Заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішніх дій (ЄСЗД) Енріке Мора та головний переговорник Ірану з ядерних питань Алі Багері Кані - Reuters
Іран і Сполучені Штати відновили непрямі переговори у Відні в понеділок, 27 грудня, при цьому Тегеран зосередився на одній стороні початкової угоди — скасуванні санкцій, незважаючи на те, що критики вважають незначним прогресом у стримуванні іранської атомної діяльності.
Сьомий раунд переговорів завершився 11 днів тому після додавання нових вимог Ірану до робочого тексту.
Західні держави заявили, що переговори не досягли помітного прогресу, оскільки вони відновилися вперше після обрання президента Ірану Ебрагіма Раїсі в червні. Країни сказали, що до того, як угода 2015 року стане безглуздою, у переговорників залишилися "тижні, а не місяці".
Від цієї угоди, яка зняла санкції проти Тегерана в обмін на обмеження його атомної діяльності, залишилося небагато. Тодішній президент Дональд Трамп вивів Вашингтон з неї в 2018 році, знову ввівши санкції США, а пізніше Іран порушив багато ядерних обмежень відповідно до угоди.
Іран відмовляється від прямих зустрічей з представниками США, а це означає, що інші сторони угоди — Росія, Китай, Франція, Великобританія, Німеччина та Європейський Союз — повинні підтримувати переговори з обома сторонами.
Сполучені Штати неодноразово висловлювали розчарування таким форматом, заявляючи, що це сповільнює процес, а західні чиновники все ще підозрюють, що Іран просто грає з часом.
Окремо у вівторок, 28 грудня, іранські ЗМІ повідомили, що Раїсі планує відвідати Росію на початку 2022 року на запрошення президента Володимира Путіна.
Як повідомляли раніще "Коментарі", Ірану висунули ультиматум щодо компенсацій через збиток літака МАУ.
Новини