Як Путін сприймає Росію: чи є можливість усунення диктатора

Путін вважає Росію особисто своєю, нікому передавати владу він не має наміру

Російський диктатор Володимир Путін під час заходу на честь "дня героїв вітчизни" фактично визнав, що висуватиметься на новий президентський термін 2024 року. І хоч це не можна вважати офіційною заявою, а скоріше постановкою (путінський рупор Дмитро Пєсков готував до цього підґрунтя, заявляючи, що "дуже багато людей закликають Путіна балотуватися, це впадає у вічі"), немає сумніву, що буде й офіційне оголошення. Схоже, у планах Путіна – обігнати Сталіна за тривалістю перебування при владі (той правив майже 30 років, до своєї смерті 1953-го). Які перспективи продовження правління чи усунення Путіна? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.

Жодних виборів, звичайно ж, у РФ не буде

Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова розмірковує так:

"Ніхто й не сподівався, що тиран відмовиться від своїх планів. Путін вважає Росію особисто своєю, він її цар та бог. Нікому передавати владу він не збирається".

За словами експерта, всі ці театральні вистави Пєскова та інших придворних скоморохів тільки тішать, бо вони намагаються гарно запакувати очевидні речі.

"Дивіться, Путін це не сам вирішив, це його люди попросили. А цих людей усі знають, що їм наказав їхній власник, то вони й просять. Саме так Путін і сприймає росіян, як свою власність, яка йому належить, з кими він може робити що завгодно. А вони як правильні раби виконують усі примхи. Наприклад, йдуть вбивати інші народи", – наголошує Тетяна Лупова.

Жодних виборів, звичайно ж, не буде, зазначає вона. Тому що вибори – це інше. У Росії їх ніколи і не було, там навіть не знають, що це, робить висновок експерт.

Путін міцно тримається у владі

Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук розмірковує так:

"Наразі можливості усунення Путіна в РФ, на жаль, немає. Реальна опозиція там відсутня. А режим як такий зцементований саме довкола фігури Путіна. Здавалося б – навіщо цьому режиму потрібні вибори? Адже всі розуміють, що їхні результати наперед відомі".

Але це, пояснює політолог, дає можливість утримувати якусь легітимізацію влади як чогось, що виділяє Путіна серед інших можновладців.

"Як у середньовічній Русі відбувалося помазання на царювання, так Путін через кожні вибори отримує своєрідне помазання на продовження царювання. Наголошуючи на своїй обранності через ритуал виборів", – зазначає Петро Олещук.

Він наголошує, що Путін міцно тримається у владі, бо ділить ресурси зі своїм ближнім колом.

"І хоч триває падіння економіки РФ, доходи російських олігархів на цьому тлі не просто не падають, а навіть зростають. І як виразник інтересів правлячого класу Путін усіх влаштовує, – наголошує політолог. – Розраховувати на перевороти у такій ситуації складно. Тож, швидше за все, Путін, як і Сталін, правитиме аж до своєї смерті".

Читайте також на порталі "Коментарі" - що змусить РФ розпочати переговори на наших умовах: коли може прояснитися ситуація.