Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, Європейський Союз, який був головним імпортером російської нафти та газу почав знижувати закупівлю енергоресурсів з РФ. Однак є три країни, які за цей проміжок часу збільшили імпорт нафти та газу з Росії.
Китай купує найбільше нафти та газу з Росії. Фото з відкритих джерел
На початку 2022 року Європейський Союз купував 929 тис. тонн російської нафти та газу. На другому місці знаходився Китай з показником 435 тис. тонн нафти з РФ, а трійку лідерів замикала Туреччина – 139 тис. тонн.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ситуація почала змінюватися. Європейський Союз, активно почав зменшувати обсяги російської нафти та газу до 105 тис. тонн у 2025 році. Однак Китай збільшив імпорт нафти та газу з Росії на понад 180 тис. тонн – до 607 тис. тонн та став країною, яка купує найбільше російських енергоресурсів.
Також активно почала купувати російську нафту та газ Індія. Азійська країна збільшила імпорт з Росії у 12 разів. До початку повномасштабного вторгнення Індія купувала лише 29 тис. тонн нафти та газу з РФ, а станом на 2025 рік цей показник становить 345 тис. тонн.
Трійку лідерів, як і у 2022 році, замикає Туреччина. Ця країна також збільшила купівлю російських енергоресурсів майже удвічі – до 240 тис. тонн нафти та газу.
Як змінився імпорт російської нафти та газу після 2022 року
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що у російського диктатора Володимира Путіна знову будуть гроші на війну через продаж нафти та газу.
Також "Коментарі" писали про заяву з Угорщини, де повідомили, що отримала три гарантії від України щодо газу та нафти з РФ.
Новини