Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Один із найбільших проєктів Росії з експорту зрідженого природного газу (ЗПГ), "Сахалін-2", ризикує втратити своїх головних клієнтів — японські енергетичні компанії. Довгострокові контракти на постачання газу, які почнуть закінчуватися з 2026 року, опинилися під питанням через зменшення попиту та геополітичні ризики.
Російський диктатор Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Японія активно скорочує частку газу в енергетичному балансі. До 2030 року уряд планує знизити її з 33% у 2023 році до 20%, одночасно збільшивши частку відновлюваної енергії до 38%. Крім того, доступність газу з інших країн та угода країн G7 щодо зменшення залежності від російських енергоресурсів ставлять під питання необхідність Японії купувати газ в РФ.
Японські компанії дедалі частіше укладають угоди з постачальниками зі США, Австралії, Малайзії та Оману. Також у фокусі — нові проєкти з видобутку ЗПГ на Алясці та в Канаді, які дозволять доставляти газ з цих регіонів трохи довше, але ризики співпраці з цими країнами значно нижчі ніж з Росією.
Першими завершаться контракти з електрогенеруючою компанією JERA у 2026 році. Таким чином, скорочення попиту на "Сахалін-2" може стати серйозним ударом для російської енергетичної галузі. Відмова ключових клієнтів, таких як Японія, значно ускладнить роботу "Газпрому", адже геополітична ізоляція Росії через війну в Україні обмежує можливості Кремля для пошуку нових покупців та наповнення бюджету РФ.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Японія провокує Росію на використання ядерної зброї.
Також "Коментарі" писали, що Японія хоче рекордно збільшити фінансування оборони.
Новини