Рубрики
МЕНЮ
Татьяна Веремеева
Антиурядові активісти на Кубі повідомляють про понад 100 заарештованих або зниклих безвісти на острові після масових протестів в неділю, пише CNN. За даними Міністерства внутрішніх справ Куби, одна людина загинула під час сутичок з поліцією в понеділок.
Причини антиурядових протестів на Кубі
Це найбільші протести на острові за останні десятиліття на тлі скарг кубинців на брак продовольства і медикаментів, оскільки країна переживає серйозну економічну кризу, посилений пандемією COVID-19 і санкціями США.
У Сан-Антоніо-де-лос-Банос, місті з населенням близько 46 тис. осіб на захід від Гавани, сотні кубинців вийшли в неділю на вулиці, втомлені після майже тижневого відключення електрики під час виснажливої липневої спеки.
Президент Діас-Канель у своєму виступі по національному телебаченню звинуватив торгові санкції США в економічних проблемах острова, керованого комуністами. Діас-Канель також закликав своїх прихильників фізично протистояти протестуючим.
Уряд Куби також провів в неділю засідання для обговорення протестів, повідомляють державні ЗМІ. У ньому взяли участь високопоставлені члени, в тому числі колишній президент і глава Комуністичної партії Рауль Кастро, брат колишнього президента Фіделя Кастро.
Кастро пішов зі своєї останньої керівної посади у квітні, перш ніж передати владу своєму обраному наступникові Діас-Канелю. У той час Діас-Канель сказав, що з Кастро будуть консультуватися щодо всіх основних питаннях, які зачіпають острів.
Що відбувається в Кубі та чим може закінчитися, для порталу "Коментарі" проаналізував доктор політичних наук, професор Валентин Якушик.
За його словами, нестача продовольства пов'язана, в першу чергу, з жорсткою економічною блокадою Куби, оголошеною та організованою США. Це позаправові та незаконні з точки зору міжнародного права заходи, зодягнені в форму національних правових норм США, акцентує Валентин Якушик.
Нинішній дефіцит електроенергії викликаний виходом з ладу однієї із найбільших на острові електростанцій. Доставка запасних частин гальмується в результаті все тієї ж економічної блокади острова, в умовах якої закордонні фірми побоюються санкцій з боку влади США.
Звичайно, жорсткі антіковідні обмежувальні заходи в умови карантину (локдауну не додали відчуття благополуччя в сім'ях кубинців. Але Валентин Якушик пропонує згадати, що відбувалося в США, Великобританії, Франції. Які були там хвилювання і навіть справжні повстання. У ряді розвинених країн Заходу національні системи охорони здоров'я в багатьох випадках просто колапсувати.
Він також звертає увагу, що виступи протестуючих відбулися практично одночасно в різних регіонах острова, тобто були досить добре підготовленими.
Раніше "Коментарі" писали, що на Кубі впав і вибухнув метеорит.
Новини