Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Анкара активно скорочує свою залежність від Москви в енергетиці, атомній сфері та туризмі, водночас посилюючи вплив у Чорноморському регіоні. Як відзначив в ефірі 24 каналу політолог Олексій Буряченко, Туреччина може запропонувати свою військову присутність у миротворчих місіях після завершення активної фази війни.
Туреччина
При цьому експерт підкреслив, що за останні роки Туреччина значно посилила свої позиції, зокрема завдяки зміцненню транзитної ролі між Китаєм та ЄС. Попри те, що Росатом побудував перший атомний енергоблок у країні, Анкара суттєво знизила енергетичну залежність від Кремля.
За його словами, раніше економіка Туреччини була тісно пов'язана з потоком російських туристів, однак після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Анкара переорієнтувалася на європейських мандрівників. В енергетичному секторі ключову роль нині відіграє транзит російського газу до Європи через Туреччину, що значно послабило можливості Кремля шантажувати Анкару.
Після розбіжностей зі США через закупівлю російських С-400 Туреччина знову отримала доступ до найсучасніших оборонних технологій, зокрема військової авіації. Водночас вона прагне посилити свої зв’язки зі США та Європою, що відповідає її статусу кандидата на вступ до ЄС.
За словами Буряченка, Анкара має на меті зменшити вплив Росії в Чорноморському регіоні та може взяти участь у післявоєнних миротворчих місіях. Окрім того, Туреччина може долучитися до контролю за Чорноморською акваторією спільно з Великою Британією, не виключаючи можливості деокупації Криму.
Таким чином, Туреччина позиціонує себе як один із ключових посередників у міжнародних переговорах щодо України, балансуючи між роллю члена НАТО та представника інтересів Глобального Півдня.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в РФ не готові до миру в Україні.
Новини