Сполучені Штати Америки продовжують надавати значну підтримку Україні, прагнучи максимізувати допомогу до можливих політичних змін у Вашингтоні. Зокрема, з'явилася навіть пропозиція про повернення Україні ядерної зброї. Про це повідомляє The New York Times.
Джо Байден (фото з відкритих джерел)
Адміністрація президента Джо Байдена вже дозволила Україні використання ракет ATACMS для ударів по території Росії, а також підтвердила постачання американських протипіхотних мін. Крім того, США виділяють значні фінансові ресурси для військової підтримки: $7 мільярдів буде надано у вигляді зброї та боєприпасів зі складів Пентагону, а ще приблизно $2,1 мільярда – на замовлення нових систем озброєнь у приватних підрядників.
Для підвищення ефективності використання переданих систем озброєнь адміністрація Байдена скасувала заборону на розгортання американських військових спеціалістів в Україні. Вони будуть займатися обслуговуванням та ремонтом винищувачів F-16 і систем ППО Patriot. Однак їхня діяльність обмежуватиметься тиловими зонами, далеко від бойових дій.
Україна також наполягає на отриманні запрошення до вступу в НАТО як гарантії довгострокової безпеки. Проте, за час каденції Байдена це завдання не вдалося реалізувати, а під час потенційного президентства Дональда Трампа перспективи такого запрошення виглядають ще менш імовірними.
На цьому тлі з'явилася ідея про можливе повернення Україні ядерної зброї, яку країна втратила після розпаду СРСР у рамках Будапештського меморандуму. У матеріалі зазначається, що такий крок міг би стати потужним фактором стримування. Однак його реалізація була б надзвичайно складною та матиме значні геополітичні наслідки.
"Це було б миттєвим і величезним фактором стримування. Але такий крок буде складним і матиме серйозні наслідки", – йдеться в матеріалі.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що чи наважиться Трамп скасувати дозвіл Байдена бити по РФ ATACMS