Головна Новини Світ США Чи справді у Трампа закінчилося терпіння щодо Путіна: на що тепер може розраховувати Україна
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи справді у Трампа закінчилося терпіння щодо Путіна: на що тепер може розраховувати Україна

Трамп, ймовірно, вимагав від Путіна конкретних кроків щодо закінчення війни, однак не отримав відповіді

9 липня 2025, 18:51
Поділіться публікацією:

Якщо раніше офіційний Вашингтон відмовчувався щодо допомоги Україні, натякаючи, що цим має займатися виключно Європа, то тепер із США звучать інші меседжі. Сполучені Штати залишаються найбільшим прихильником України у світі і надаватиму Києву допомогу стільки, скільки потрібно. Про це під час брифінгу заявила прес-секретар Держдепартаменту Теммі БрюсЗмінює риторику і сам Дональд Трамп, натякаючи на готовності підтримувати Україну. Чи можна сказати, що нова адміністрація США втратила терпіння очікувати припинення вогню від Путіна і готова включатися в підтримку України? Чи ми знову бачимо, як Трамп та компанія просто тягнуть час, даючи Путіну можливість продавлювати фронт? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Чи справді у Трампа закінчилося терпіння щодо Путіна: на що тепер може розраховувати Україна

Допомога Україні. Фото: з відкритих джерел

Трамп таки зрозумів, що Путін його використовує

Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету імені Мечникова так прокоментував ситуацію:

"Думаю, що треба ще, дійсно, не поспішати, а подивитись на те чи за певною зміною риторики відбудуться і конкретні дії. Те, що ми бачимо, що Дональд Трамп почав більш жорстко висловлюватись про Путіна та дії Росії проти України і більш прихильно про долю України, яка потерпає від агресії, це, звісно, добре. Але він відомий тим, що може часто змінювати позицію чи риторику, чи навіть просто сказати, що він цього не казав".

Експерт зауважив, тим не менше, цікаво, чому ми таке зараз чуємо? Цілком може бути, що Трамп таки зрозумів, що Путін його використовує. Почув багато від союзників і Зеленського в Гаазі. Почув численні голоси на підтримку України в останні дні, коли стало відомо про призупинку постачання зброї до України. 

"Також, слід, мабуть, згадати, що якихось перемог, досягнень в зовнішній політиці у Трампа поки що немає. Тож він може спробувати, все ж таки, підштовхнути "мирний процес", а єдиним важелем для цього є посилення тиску на Москву та підсилення України", – констатував Володимир Дубовик.

Сполучені Штати нарешті починають займати позицію

Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун зазначив, що він особисто зміну риторики США пов'язує з тим, що остання телефонна розмова глави Білого дому Дональда Трампа і російського диктатора Володимира Путіна не закінчилася якимось успіхом, в першу чергу, через те, що Трамп, ймовірно, вимагав від Путіна конкретних кроків щодо закінчення війни, однак не отримав відповіді. 

"Думаю, це найбільше його вразило, тому що раніше він намагався налагодити цей зв'язок, намагався зрозуміти, що дійсно російська сторона потребує досягнення якихось політичних та військових цілей і після того вона зупиниться, але цей момент ніяк не закінчувався і у Путіна не зникло бажання продовжувати війну. Тому нинішня риторика Трампа не є чимось місцевим і локальним, а точно є відображенням певних ідейних і політичних зсувів у відносинах між двома країнами. І, відповідно, це вплине на Україну позитивним чином. Мені видається, що Трамп хотів би мати такий вплив аби зупиняти війни словами, але він доходить до висновку що Путін дійсно не має бажання до мирного врегулювання, тим паче, за участі Сполучених Штатів. Тому, я думаю, що найближчим часом нам варто розраховувати на зміну не тільки словами, але й поведінки зі сторони США", – зазначив політолог.

Максим Джигун продовжує, тут питання не просто про відновлення постачання зброї, що було штучною проблемою, створеною самими американцями, а інші дії, у тому числі, продовження фінансування українських Збройних сил у вигляді зброї, фінансової підтримки, ймовірно, синхронізації з європейськими країнами в прийнятті рішень по відношенню до Росії – чи то у вигляді санкцій чи якихось політичних заяв з приводу засудження цих вчинків. 

"Тому тепер, окрім слів ми потребуємо абсолютно практичних дій на різних напрямках. Але головне, що демонструє нам ця ситуація – це те, що Америка перестає бути посередником у цій війні, яким вона була з перших днів перебування Трампа на посаді. І це означає, що американський президент не зможе більше покладатися на думку, що він над цією війною, що він посередник, медіатор, але точно не сторона війни. Це найбільше досягнення і на цьому потрібно наголошувати і звертати увагу з боку України, що Сполучені Штати нарешті починають займати позицію", – підсумував співрозмовник порталу "Коментарі".

Читайте також на порталі "Коментарі" — навіщо Трампу була потрібна розмова з Путіним: які нові проблеми можуть з’явитися в України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини