Головна Новини Світ США Чому для України такі важливі вибори до Конгресу США: які розклади проглядаються
commentss НОВИНИ Всі новини

Чому для України такі важливі вибори до Конгресу США: які розклади проглядаються

Цьогорічні вибори проходять на тлі того, що достатньо велика кількість депутатів Палати не будуть балотуватися повторно

4 листопада 2024, 17:40 comments11406
Поділіться публікацією:

В Україні та світі жваво обговорюють вибори президента США, що наближаються, називають їх доленосними для українців. Проте чомусь лишають поза увагою вибори до Конгресу США, які мають також відбутися. А між тим, саме Конгрес на межі 2023-2024 років затягував виділення Україні такої довгоочікуваної допомоги. Чому ж вибори до Конгресу такі важливі? Які розклади можуть бути? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Чому для України такі важливі вибори до Конгресу США: які розклади проглядаються

Вибори до Конгресу США

На американському напрямку не обійшлося без провалу

Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич так прокоментував ситуацію:

"На жаль, для українського істеблішменту більш притаманна спроба налагодити відносини з певним персоналіями, а не інституціями. І підтвердженням тому є здебільшого обговорення результатів майбутніх виборів президента США". 

Експерт погоджується з тим, що, звісно, від президентських виборів багато що залежить. Разом з тим Ігор Тишкевич нагадує, що президент виконує закони, в тому числі, закон про бюджет. 

"Це означає, що, якщо йдеться про допомогу Україні, то, скільки коштів і на що їх можна витратити – вирішує Конгрес. І те, що Україна намагається працювати з Державним департаментом, з Білим домом – це, звісно, потрібна справа. Але те, що Україна вкрай мало працює з комітетами Сенату та Палати – це, можна сказати, один з найбільших провалів української політики на американському напрямку", – вважає експерт.

Щодо розкладів, то Ігор Тишкевич зауважив, що Палата представників США обирається раз на два роки. Але кардинальні зміни відбуваються вкрай рідко. Тому що баланс в Палаті десь близько 50 на 50. 

"Інша справа, що цьогорічні вибори проходять на тлі того, що достатньо велика кількість депутатів Палати не будуть балотуватися повторно. Це близько 50 осіб, що є достатньо великою цифрою. Станом на сьогодні соціологія в Сполучених Штатах Америки показує, що як одна, так і друга партія (Демократична та Республіканська – ред.) можуть взяти більшість. Питання ж не в тому, хто переможе, а в тому, наскільки ми зможемо працювати не лише з сенаторами тих штатів, де розміщено виробництво зброї, а й з постійними комітетами. Тому що сподіватися лише на те, що нас будуть чи то підтримувати, чи то любити за те, що ми просто якісь гарні, волелюбиві, а не тому що ми спробуємо зіграти на інтересах Сполучених Штатів Америки і конкретних територій в США, це досить наївні надії. Тому на все це треба звернути увагу і починати працювати там, де ми прогавили важливий пласт роботи. А така праця навіть зараз може дати результат", – підсумував співрозмовник порталу "Коментарі".

Маємо кілька інтриг для обох палат

Політолог Володимир Цибулько зазначив, уявлення українців не особливо поширюються на Конгрес, оскільки в українському політичному досвіді не особливо присутній двопалатний парламент. А якраз Конгрес і Палата представників – це своєрідні обмежувачі концентрації влади в руках президента. 

"Але нинішня інтрига зводиться ще до кількох інтриг для обох палат. Адже може трапитися сценарій, коли Дональд Трамп переможе на виборах, але Республіканська партія програє обидві палати, і тоді президентський мандат Трампа зробить його політично неповносправним президентом. У демократів ситуація більш цілісна, як мінімум одна з палат у випадку перемоги Камали Гарріс залишається за ними. Хоча й може повторитися успіх Джо Байдена, коли демократи забрали обидві палати, і мали два роки до проміжних виборів повну свободу дій, аж до проміжних виборів, коли Палату представників виграли республіканці. Зараз Республіканська партія фактично заручник успіху, або неуспіху Трампа, і, схоже, після цих виборів у партії має відбутися внутрішня революція", – прокоментував Володимир Цибулько.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Європа готує кілька планів на випадок перемоги Трампа у США: деталі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини