Головна Новини Світ США Держборг США зростає: у Мінфіні оприлюднили тривожні дані
commentss НОВИНИ Всі новини

Держборг США зростає: у Мінфіні оприлюднили тривожні дані

Проблема ліміту державного боргу залишається постійною і сильно впливає на фінансові ринки

28 грудня 2024, 12:40
Поділіться публікацією:

Міністр фінансів США Джанет Єллен, до якої Джо Байден делегував повноваження щодо закону про підтримку України, повідомила, що у середині січня відомство вживе необхідних заходів для запобігання перевищенню державного боргового ліміту. Вона закликала законодавців вжити відповідних кроків.

Держборг США зростає: у Мінфіні оприлюднили тривожні дані

Фото: Reuters

"2 січня 2025 року буде встановлено новий борговий ліміт, який відображатиме поточну суму непогашеного боргу", — йдеться в листі Єллен до спікера Палати представників Майка Джонсона та інших керівників Конгресу. 

Проте казначейство отримає невелике відтермінування, оскільки 2 січня непогашений борг може зменшитися на 54 мільярди доларів завдяки очікуваному викупу федеральних цінних паперів з трастового фонду.

Економіст Goldman Sachs Алек Філліпс вважає, що остаточний термін для ухвалення рішення щодо боргового ліміту, ймовірно, буде не раніше липня-серпня 2025 року.

Деякі аналітики очікували, що досягти угоди про призупинення або скасування ліміту буде легше через контроль республіканців над Конгресом. Однак, як стало відомо минулого тижня, Трампу не вдалося домогтися включення питання про зниження боргової стелі до останнього тимчасового законопроєкту щодо федеральних витрат.

Тим часом суперечки навколо ліміту боргу можуть призвести до напруги на фінансових ринках і підвищити вартість позик для США.

Проблема ліміту державного боргу залишається постійною і сильно впливає на фінансові ринки. Відомо, що протистояння з приводу боргового ліміту зазвичай викликає зниження відсоткових ставок на початковому етапі, оскільки Казначейство обмежує продажі короткострокових державних облігацій, працюючи в умовах ліміту.

У жовтні Казначейство встановило готівковий баланс на рівні 700 мільярдів доларів на 1 січня, що відповідає вимогам закону, ухваленого у 2023 році. Станом на 26 грудня цей баланс становив 689 мільярдів доларів.

У разі перевищення цієї суми Казначейство може скористатися фіскальним простором, створеним завдяки надзвичайним заходам. За підрахунками експертів, цей простір може становити близько 320 мільярдів доларів, враховуючи призупинення щоденних інвестицій у пенсійний фонд федеральних службовців та поповнення Стабілізаційного фонду біржі.

Портал "Коментарі" писав, що станом на 31 жовтня 2022 року державний та гарантований державою борг України становив 3 770,95 млрд гривень або 103,12 млрд доларів. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини