Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Після оголошення результатів виборів у США, на яких переміг Дональд Трамп, американці масово зацікавились двома відомими книгами антиутопіями — "Розповідь служниці" Маргарет Етвуд і "1984" Джорджа Орвелла. За даними Amazon, ці книги стрімко піднялися в рейтингах продажів: лише за добу "Розповідь служниці" піднялася з 209 позиції до третьої і швидко опинилася серед бестселерів. Книга "1984" також зросла у продажах на 250%.
Дональд Трамп
Дія роману "Розповідь служниці" Маргарет Етвуд відбувається в альтернативних Сполучених Штатах і описує тоталітарну теократичну державу, де всі права жінок зведені до мінімуму. Жінки, зокрема, зобов’язані народжувати дітей для елітних сімей. Історія описує суспільство, де свобода слова піддається цензурі, а громадяни втрачають більшість своїх прав.
Книга "1984" Джорджа Орвелла описує тоталітарний режим, що контролює всі аспекти життя людей, аж до їхніх думок. Описаний у романі уряд використовує пропаганду і стеження, щоб утримувати громадян під своїм контролем, і навіть змушує їх підкорятися жорстким ідеологічним вимогам.
Інтерес до романів антиутопій швидко зростає у періоди політичної нестабільності, адже вони відображають страхи перед можливими соціальними та політичними змінами. Ці книги стають своєрідним способом аналізу та критики сучасності, що допомагає людям краще осмислити поточні події та ризики. Таким чином, суспільство описане в романах "Розповідь служниці" та "1984", занурює читача в антиутопічний світ, який, здається, перегукується з сучасними політичними реаліями, що й пояснює високий попит на книги.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що після початку повномасштабного вторгнення в Україну, книга про тоталітарний режим стала найпопулярнішою у Росії.
Також "Коментарі" писали про те, що після виборів у США американці почали активно шукати запити, як залишити Сполучені Штати. Крім того, донька Ілона Маска заявила, що хоче втекти зі США.
Новини