Головна Новини Світ США Є вагомі перешкоди: чому США не зможуть закінчити війну без Європи
commentss НОВИНИ Всі новини

Є вагомі перешкоди: чому США не зможуть закінчити війну без Європи

Одноосібне лідерство Штатів не допоможе вирішити проблему війни

23 квітня 2025, 23:12
Поділіться публікацією:

Одноосібне лідерство США у переговорах з Росією щодо закінчення війни в Україні без участі Європи не може бути ефективним, розповів експерт з міжнародної політики Антон Кучухідзе.

Є вагомі перешкоди: чому США не зможуть закінчити війну без Європи

США не здатні закінчити війну в Україні. Фото з відкритих джерел

"Причина хоча б у тому, що найболючіші антиросійські санкції запроваджені ЄС, а тому Штати не зможуть ні скасувати, ні посилити їх. І це не дивно, позаяк товарообіг між США і РФ ніколи не був настільки великим, як між Європою і Росією", — заявив Антон Кучухідзе.

За словами політолога, завдяки залученню до переговорного процесу європейських союзників у США буде менше можливостей тиснути на Україну, змушуючи піти на неприйнятні поступки. Натомість, зауважив експерт, в України буде більше можливостей доносити свою позицію до американців.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що для США було б помилкою розглядати визнання окупованого українського Криму територією Росії, заявила висока представниця ЄС Кая Каллас. За її словами, у такому випадку Росія однозначно отримає те, що хоче. Дипломатка запевнила, Європейський Союз ніколи не визнає Крим російським. "Крим – це Україна. Для тих, хто окупований, дуже важливо, що інші не визнають його російським", – підкреслила Кая Каллас.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що близько 10 тисяч військових, які раніше вважалися зниклими безвісти, перебувають у полоні, заявив уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов. За його словами, підтверджений статус полонених отримали 10 тисяч осіб — частина за офіційними каналами через Червоний Хрест, а частина за свідченнями звільнених і OSINT. "У розшуку перебувають понад 60 тисяч людей. Щодо близько 10 тисяч маємо підтвердження, що вони у полоні. Йдеться як про офіційні підтвердження — від країни-агресорки через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) — так і про неофіційні", — повідомив Артур Добросердов.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини