Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Посол США в Грузії Робін Данніган розкрила деталі листа, який керівна партія "Грузинська мрія" надіслала адміністрації Дональда Трампа. За її словами, лист до президента США був різким та образливим.
Президент США Дональд Трамп. Фото з відкритих джерел
Перед своєю відставкою посол США в Грузії Робін Данніган повідомила, що на початку 2025 року Дональд Трамп отримав непублічний лист від грузинської влади, який викликав негативну реакцію у США.
Лист був відповіддю на дипломатичні рекомендації Данніган, озвучені під час зустрічі з міністеркою закордонних справ Макою Бочорішвілі у березні 2025 року. Посол передала побажання нової американської адміністрації, яка очікує від Грузії конкретних кроків для покращення двосторонніх відносин. Однак трактування цієї зустрічі виявилися не таким, як очікували у США.
США наполягали на необхідності припинити антизахідну риторику і реалізувати демократичні реформи. Натомість "Грузинська мрія" вирішила відповісти різко і надіслала листа від імені партійного керівництва безпосередньо до адміністрації Трампа.
Після цього американська сторона надіслала офіційну відповідь через держсекретаря США Марко Рубіо. Робін Данніган мала передати її особисто засновнику "Грузинської мрії" Бідзіні Іванішвіл.
На запитання, чому американська відповідь була призначена саме Іванішвілі, а не прем’єру чи міністрам, Данніган відповіла без дипломатичних обхідних шляхів, зауваживши, що "більшість людей у світі розуміють, що саме Бідзіна Іванішвілі керує урядом".
Нагадаємо, що у листопаді 2024 року Держдепартамент США оголосив про призупинення стратегічного партнерства з Грузією. Це сталося після силового придушення протестів у Тбілісі та відмови "Грузинської мрії" ініціювати переговори щодо вступу до ЄС до 2028 року. У травні 2025 року Палата представників США ухвалила законопроєкт MEGOBARI Act, що передбачає запровадження жорсткіших санкцій проти грузинських посадовців.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що у Грузії заарештували колишнього міністра, який воював за Україну.
Також "Коментарі" писали, що проросійській владі у Грузії тепер нічого не загрожує.