Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Спеціальний представник президента США з українського питання Кіт Келлог відкинув звинувачення Росії в тому, що нібито США та Україна гальмують процес мирних переговорів. Він назвав такі заяви абсолютно безпідставними та маніпулятивними.
Кіт Келлог. Фото: 24 Канал
У своєму зверненні на платформі Х Келлог розкритикував недавні висловлювання прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова, зазначивши, що вони мають характер дезінформації.
"Нещодавні коментарі Пєскова щодо стану переговорів є орвеллівськими. Твердження Росії про те, що саме США та Україна гальмують мирні переговори, є безпідставними. Президент Трамп послідовно та непохитно наполягає на досягненні прогресу для припинення війни. Ми закликаємо до негайного припинення вогню та переходу до тристоронніх переговорів для припинення війни. Росія не може продовжувати зволікати, бомбардуючи цивільні цілі в Україні", – написав Келлог.
Коментарі Пєскова пролунали на тлі затяжного конфлікту, в якому Москва намагається перекласти провину за гальмування дипломатичного процесу на інші сторони. Він заявив, що темпи мирних переговорів залежать від позиції Києва та ролі США як посередника. Проте міжнародна спільнота спостерігає зовсім іншу картину.
Учасники попередніх переговорів у Стамбулі, включно з американськими представниками, не досягли серйозного прориву, хоча було погоджено обмін тисячі полонених. Україна та США залишаються прихильниками дипломатичного врегулювання, однак Москва наразі не готова погодитися на припинення вогню.
За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), Кремль навмисне затягує мирний процес, використовуючи час для продовження наступальних дій на фронті.
Як вже писали "Коментарі", Голова правління "Сбербанку" Герман Греф зробив тривожний прогноз щодо економічного майбутнього Росії. За його словами, країна вступає у складний період, який супроводжуватиметься численними викликами та випробуваннями для бізнесу та фінансової системи. Причинами таких складнощів називаються значні військові витрати, що продовжують тиснути на бюджет, висока інфляція та збереження підвищених процентних ставок