Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Ілон Маск, який донедавна вважався важливим союзником Дональда Трампа, схоже, почав дистанціюватися від політики екс-президента США — принаймні у питанні міжнародної торгівлі. У своїх останніх дописах на платформі X мільярдер опосередковано, але досить прозоро дав зрозуміти своє ставлення до нових митних обмежень, запроваджених адміністрацією Трампа.
Дональд Трамп та Ілон Маск (фото з відкритих джерел)
Цього разу Маск поділився фрагментом інтерв’ю легендарного економіста та нобелівського лауреата Мілтона Фрідмана, відомого прихильника вільного ринку. У ролику Фрідман пояснює концепцію глобальної кооперації через виробництво простого олівця. Щоби створити олівець, тисячі людей по всьому світу — від лісорубів до виробників фарби й металевих інструментів — мають працювати у взаємозалежній системі, не знаючи один одного, але створюючи разом складний продукт. І вся ця кооперація стає можливою лише завдяки вільній торгівлі.
Маск не залишив жодного коментаря до відео, але, як зауважує Business Insider, підтекст очевидний: власник Tesla і SpaceX, чий бізнес критично залежить від глобальних ланцюгів постачання, негативно ставиться до тарифної політики Трампа, яка може порушити ці зв’язки.
Для Ілона Маска, чий бізнес передбачає імпорт деталей з десятків країн, мита — це прямий удар по ефективності виробництва та конкурентоспроможності. Наприклад, виробництво одного автомобіля Tesla передбачає компоненти з Китаю, Німеччини, Японії, Південної Кореї, Мексики та інших країн. У цьому контексті обмеження торгівлі виглядають не лише шкідливими, а й небезпечними для його компаній.
Цей "мовчазний протест" Маска свідчить про потенційний зсув у динаміці його стосунків із Трампом, і може мати вплив як на політичний, так і на економічний ландшафт — особливо на тлі зростаючої критики тарифів усередині США та за їх межами.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Маск оригінально заперечив Трампу, що Росія далеко і ніяк не загрожує США. Мільярдер Ілон Маск опублікував у соціальній мережі X відео, яке демонструє географічну близькість США і Росії.
У відео йдеться про те, що звичне уявлення про те, що між Росією та Америкою лежать Атлантичний океан і Європа, є неправдою. Автори підкреслюють, що насправді ці дві країни є сусідами в іншому місці, де між Аляскою та Чукоткою відстань складає лише 86 км через Берингову протоку.