Головна Новини Світ США Ключові пункти мирного плану, який Київ відправив Трампу після зустрічі у Лондоні
commentss НОВИНИ Всі новини

Ключові пункти мирного плану, який Київ відправив Трампу після зустрічі у Лондоні

Telegraph розкрив зміст документа

сьогодні, 11:00
Поділіться публікацією:

Україна направила свій план щодо припинення вогню в Україні. Журналісти Telegraph дізнались про подробиці документа з п'яти пунктів.

Ключові пункти мирного плану, який Київ відправив Трампу після зустрічі у Лондоні

Володимир Зеленський та Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

У публікації йдеться, що докладну інформацію про п'ятипунктний пакет вимог Києва було надано виданню The Telegraph, "з якого випливає, що, як і раніше, зберігаються серйозні розбіжності з американським планом із семи пунктів, який з'явився цього тижня".

"В основі вимог лежить наполеглива вимога про те, щоб Крим – українська земля, анексована військами голови Кремля Володимира Путіна у 2014 році – офіційно не визнавався російською територією", – йдеться у статті.

Деталі умов, які висуває Україна, були розкриті в плані з п'яти пунктів, який, за словами президента України Володимира Зеленського, знаходиться на столі у Трампа.

Досьє на вимоги, з якою ознайомилася The Telegraph, ясно показує, що Україна робить ставку на те, щоб усунути будь-яке офіційне міжнародне визнання російського суверенітету над Кримом або іншими окупованими територіями.

Пункти один і два фокусуються на формулюванні будь-якої мирної угоди як "заснованої на міжнародному праві, а не на капітуляції", з особливим попередженням про можливе вторгнення Китаю на Тайвань.

"Вони також наголошують на важливості чітких "гарантій безпеки" як ціни за будь-яку перспективну мирну угоду, в рамках якої Україна поступиться територією Росії, нехай навіть на тимчасовій основі", — розкривають деталі журналісти.

Автори публікації наголосили, що третій пункт плану схожий на спробу відібрати у Трампа контроль над переговорами та повернути Україну до центру мирного процесу.

Четвертий пункт є попередженням як для США, так і для НАТО, що дозвіл Росії контролювати Крим дозволяє їй надалі загрожувати не лише Україні, а й таким чорноморським союзникам, як Туреччина, Румунія та Болгарія.

П'ятий та останній пункт прямо демонструє, що Росії не можна дозволяти використовувати угоду для обмеження чисельності збройних сил чи оборонно-промислової бази України.

Читайте також на порталі "Коментарі" — навіщо росіяни влаштували звірячий удар по Україні: чи зміниться тепер позиція США.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини