Рубрики
МЕНЮ
Ольга Чародий
20 конгресменів, які перебувають у Республіканській партії, закликали уряд США скасувати обмеження на санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" (ПП-2). Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung заявив, що ПП-2 Росія використовує як засіб підвищення ставок у переговорах за Донбас і Крим.
Північний потік-2 (фото з відкритих джерел)
Чи зможуть республіканці домогтися введення санкцій? Чи може ПП-2 стати частиною великої геополітичної угоди? Хто і що в такому випадку здатний виторгувати? Експерти поділилися своїми думками з виданням "Коментарі".
Народний депутат України VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов припускає, що "Північний потік-2" з великою часткою ймовірності буде добудований і буде експлуатуватися. Але його введення в експлуатацію, на думку експерта, стане використовуватися різними країнами й політиками як аргумент для вирішення зовнішніх і внутрішніх завдань.
"Республіканці США будуть звинувачувати адміністрацію Байдена у заграванні з Росією, тим самим нівелюючи подібні звинувачення проти Трампа. Також вимога сенаторів-республіканців ввести санкції проти німецької компанії — продовження політики жорсткої лінії у відносинах із Німеччиною. Ще один мотив для заяв у США — лобізм газодобувних компаній, які борються за європейські ринки", — пояснює Ігор Попов.
Для Німеччини питання газопроводу теж стало предметом внутрішньої політики, зазначає експерт. Він нагадує, що позиції ХДС-ХСС і "Союзу90/Зелених" у цьому питанні різко відрізняються. Більш того, після виборів до Бундестагу цієї осені подальша доля газопроводу може бути предметів політичних дебатів.
На жаль, підкреслює експерт, не всі рішення залежать від наших перемовників. І тому завдання дипломатії — домогтися максимуму можливого.
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі прогнозує, що республіканці не зможуть ввести санкції проти ПП-2, як би нам того не хотілося.
Вірогідність нового "перезавантаження" у відносинах РФ і колективного Заходу на чолі з США він розцінює як дуже високу. Підтвердженням тому, на думку Максима Ялі, є заяви президента Франції Макрона щодо контрпродуктивності санкцій проти РФ.
Політолог-американист Владислав Фарапонов не виключає, що республіканці будуть ставити питання таким чином, що ПП-2 стане якоюсь розмінною монетою для розв'язання інших питань.
На його думку, важко уявити, щоб питання, пов'язане з ПП-2, не обговорювалося на зустрічі між президентами США і РФ, яка відбудеться через два тижні.
Раніше ми повідомляли, що народні депутати прийняли постанову про звернення Верховної Ради до Палати представників і Сенату Конгресу Сполучених Штатів Америки. Україна закликає американських політиків активізувати зусилля щодо санкцій проти газопроводу "Північний потік-2".
Новини