Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Заморожені російські активи можуть стати ключовим елементом у переговорах між обраним президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Володимиром Путіним щодо завершення війни в Україні, йдеться у статті оглядача Reuters Г’юго Діксона.
Дональд Трамп
У матеріалі зазначається, що використання $300 млрд заморожених активів РФ Європою може забезпечити Україні можливість утримувати фронт ще три роки або укласти вигіднішу угоду з Путіним.
На думку аналітика, ці активи можуть стати потужним інструментом тиску на Кремль. Трамп, виконуючи обіцянку завершити війну, може використати підтримку України для зміцнення своїх позицій та надіслати попередження Китаю.
Сума у $300 млрд має потенціал переконати Путіна, що Україна здатна витримати тривалу війну. Теоретично, ЄС і Велика Британія могли б розподілити цю суму на три роки, що еквівалентно лише 0,4% їхньої загальної економіки. Однак ця сума вдвічі перевищує поточну фінансову допомогу Україні, і збільшення витрат на оборону ускладнює її виділення.
Альтернативою може стати мобілізація заморожених активів російського центробанку, значна частина яких (210 млрд євро) перебуває в ЄС. Однак ідея їхньої конфіскації зустрічає спротив, особливо з боку Німеччини.
Юридично надійнішим варіантом може стати "репараційна позика". За цією схемою G7 позичить Україні $300 млрд, а Київ зобов’яжеться вимагати репарацій від Москви. У разі відмови Кремля, заморожені активи будуть зараховані в рахунок боргу.
Якщо Європа надасть ці кошти, Трампу доведеться вирішити, чи здатен він укласти вигідну угоду з Путіним. Очікується, що основною темою переговорів стануть гарантії безпеки для України після припинення вогню.
Київ прагне членства в НАТО, але Кремль не прийме наближення Альянсу до своїх кордонів. За даними джерел Reuters, припинення вогню із надійними гарантіями безпеки дозволить 80% території України залишитися вільною та суверенною, що відкриє шлях до членства в ЄС та економічного відновлення.
Водночас угода, яка залишить Україну беззахисною, призведе до її бідності та потрапляння у сферу впливу Москви. Світ може сприйняти перший сценарій як часткову поразку Путіна, а другий — як його перемогу, підсумовується у статті.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чи зможе Трамп швидко завершити всі війни.
Новини