Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Адміністрація Дональда Трампа планує наполягати на тому, щоб Російська Федерація погодилася визнати право України на наявність власних Збройних сил та оборонного сектору в межах потенційної мирної домовленості. Таку позицію Сполучені Штати збираються представити під час наступної зустрічі спеціального представника США Стіва Віткоффа з президентом Росії Володимиром Путіним.
Стів Віткофф і Путін (фото з відкритих джерел)
Про це йдеться у публікації Bloomberg з посиланням на джерела, обізнані з деталями перемовин. Визнання українських збройних сил як складової майбутньої архітектури безпеки суперечить головній цілі Кремля — так званій "демілітаризації України". Це свідчить про те, що у Білому домі очікують поступок не лише від української сторони, а й від Москви, і прагнуть до нібито врівноваженого компромісу.
Як зазначається в матеріалі, Сполучені Штати також вимагають, щоб Росія повернула Україні контроль над Запорізькою атомною електростанцією — з подальшою передачею об'єкта під американський контроль. Серед інших вимог Вашингтона — забезпечення Україні доступу до річки Дніпро та повернення територій на Харківщині, які на даний момент перебувають під контролем російської армії.
Водночас президент Росії Володимир Путін прагне досягти міжнародного визнання повного контролю Росії над Луганською, Донецькою, Запорізькою, Херсонською областями, а також Кримом.
Раніше повідомлялося, що минулого тижня команда Трампа представила у Парижі пропозиції, які передбачають офіційне визнання Криму як російської території та "заморожування" решти окупованих українських земель відповідно до лінії фронту, що склалася на сьогодні. Українська сторона рішуче відкидає такі умови.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що ЗМІ дізналися, на що погодилась Україна в Лондоні. Представники США повідомили, що переговори щодо України були продуктивними, але залишаються істотні розбіжності. Спецпредставник Трампа з питань України Кейт Келлог, який був присутній на зустрічах, сказав, що вважає цей раунд переговорів “відвертим, позитивним і продуктивним”.
Однак, за словами іншого високопоставленого чиновника США, як зазначає ЗМІ, після зустрічі з Україною залишився широкий спектр розбіжностей. Серед таких питань — чи стоїть на першому місці угода про припинення вогню щодо широких рамок адміністрації Трампа.Новини