Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Остання вагома заява Дональда Трампа стосовно Росії
принесла Україні і надію, і потенційне розчарування — хоча й не стала
найрадикальнішою з можливих. Як наголошує CNN, з позитиву — Трамп дозволив членам НАТО
придбавати американське озброєння для України.
Дональд Трамп. Фото: СNN
"Якими б не були справжні обсяги постачань — це саме те, що зараз важливо для України", — підкреслює видання.
Йдеться про системи ППО Patriot, що здатні збивати російські ракети, спрямовані на українські міста. І лише рішення американської адміністрації може запустити їхнє постачання. До цього моменту Україні бракувало таких систем і ще низки американських озброєнь, яких Трамп не уточнив, але які можуть бути у пакеті.
З іншого боку, суттєвим обмеженням стало те, що Трамп не анонсував введення вторинних санкцій проти країн, котрі купуватимуть російську нафту. Редакція CNN визнає, що такі санкції могли б завдати серйозної удару по військовому бюджету Путіна. Видання припускає, що законопроєкт сенаторів Грема–Блюменталя з "драконівськими санкціями" проти РФ був би справді руйнівним.
Також CNN звертає увагу на те, що Трамп дав Путіну 50 днів для відновлення перемир’я. Це не просто заява — це певне "вікно можливості", що може спонукати таких гравців, як Індія та Китай, переглянути закупівлю російських енергоносіїв. Проте ймовірність цього здається невисокою.
Видання відзначає, що Трамп уже не вперше ставить Путіну дедлайни — але саме нинішній тон має новий характер.
"Політика Трампа щодо України, можливо, змінюється під впливом поточного настрою, але ключові риси лишаються: бажання, щоб хтось крім США “оплачував рахунки”, встановлення дедлайнів замість негайних дій, і віра у те, що Кремль справді прагне миру. Після таких заяв Київ перш за все відчує полегшення, але незабаром — вже добре знайоме розчарування", — зазначили у виданні.
Як вже писав портал "Коментарі", усі члени нового Кабінету міністрів будуть затверджені парламентом єдиним голосуванням — окремі кандидатури не виноситимуться на розгляд.