Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Поки канадці готуються обрати новий уряд, їхній гучний сусід на півдні — Дональд Трамп — несподівано став однією з головних тем обговорення. Торговельні війни Трампа, що включали мільярдні мита на канадський імпорт, стали центром дебатів серед лідерів партій. Крім того, американський президент неодноразово вихвалявся ідеєю зробити Канаду 51-м штатом США, чим суттєво загострив відносини між країнами.
Дональд Трамп
Хоча митні війни — реальність, ідею анексії більшість сприймає як звичну для Трампа провокацію. Опитування показують, що канадці рішуче виступають проти такого розвитку подій. Тим не менш, провідні канадські аналітики погодилися спрогнозувати гіпотетичні наслідки приєднання Канади до США.
Нік Нанос, один із найвідоміших канадських експертів, проаналізував політичні тенденції. Він разом із Гемпсоном дійшов висновку, що демократи здобули б переконливу перевагу в Палаті представників, а республіканці втратили б значну частину своїх позицій у Сенаті. Результат президентських виборів теж міг би змінитися: перемога Трампа в Пенсильванії опинилася б під загрозою.
Канада, як 51-й штат, могла б отримати близько 53 місць у Палаті представників, де понад 60% депутатів підтримували б демократів. Це суттєво змінило б баланс сил у Конгресі на користь демократів, забезпечивши їм більшість, якої вони не мали за останні три скликання.
На додачу, два сенатори від Канади майже напевно підтримували б демократів, послаблюючи республіканську більшість. Представники Квебеку, навіть за умов приєднання до США, ймовірно, теж примкнули б до демократів через свою соціально ліберальну позицію.
Проте, як зазначають аналітики, Канада має серйозні регіональні відмінності. Республіканці змогли б здобути підтримку в західних сільських районах. Однак загалом ідеологічна перевага залишалася б на боці демократів.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, на що готові піти канадці, щоб не стати 51 штатом США.
Новини