Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Наприкінці "50-денного безкарного бомбардування" Росія може погодитися на "мирну" угоду, яку адміністрація Дональда Трампа пропонувала кілька місяців тому. Таку думку у своїй колонці на сторінках The Atlantic висловив професор стратегічних досліджень в Університеті Сент-Ендрюса в Шотландії Філліпс Пейсон О'Браєн.
Трамп та Путін. Фото: із відкритих джерел
Оглядач нагадав, що "мирна" угода передбачала, що росіяни збережуть майже всі захоплені українські території, США визнають контроль за Росією над Кримом, Україна втратить перспективу вступу до НАТО, а також не отримає жодних гарантій безпеки.
На його думку, за цих умов пропозиція президента України Володимира Зеленського поділитися зі США українськими дроновими технологіями — це "своєрідна ставка, спроба утримати хоч якусь підтримку".
Читайте також на порталі "Коментарі" — президент США Дональд Трамп, оголошуючи Кремлю 50-денний термін, не мав на меті дати Росії можливість реалізувати літню наступальну кампанію. Таку думку висловив російський опозиційний політик Ілля Пономарьов – єдиний депутат Держдуми, який у 2014 році проголосував проти анексії Криму.
За словами Пономарьова, для Трампа ці "50 днів" є умовним політичним дедлайном, потрібним не для бойових маневрів, а для старту діалогу.
Також видання "Коментарі" повідомляло – США включилися до активних переговорів із низкою країн щодо передачі систем протиповітряної оборони Patriot Україні.