Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Переговори між США та Росією щодо врегулювання війни в Україні не завершаться швидко, а сам мирний процес буде довгим і складним. Таку думку висловив колишній посол Німеччини в США та Великій Британії, президент Фонду Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, пише Politico.
Дональд Трамп
На його переконання, сподівання на швидке досягнення миру та лише гарантії безпеки для України є ілюзією. За його словами, необхідно готуватися до тривалого та надзвичайно складного процесу, який може затягнутися на багато місяців.
Він також вказав на те, що Путін прагнутиме рівноправного діалогу з президентом США Дональдом Трампом і чудово розуміє дві речі: Трамп піде з посади до початку 2029 року, а також уникатиме будь-якого прямого військового конфлікту з Росією.
На його думку, Захід повинен не знижувати, а навпаки, нарощувати підтримку України, оскільки "чим нижчою буде ціна припинення вогню, тим дорожче обійдеться майбутній мир".
Ішингер також вважає, що Трампу не варто поспішати з особистою зустріччю з Путіним, адже це стало б "незаслуженою нагородою для російського лідера". Переговори, на його думку, повинні проходити в багатоетапному форматі, а зустріч президентів можлива лише на фінальному етапі.
Окрім цього, дипломат не виключає можливості раптового російського військового удару, спрямованого на підрив переговорного процесу. Він наголошує на необхідності реалістичного підходу та обережності в оцінці ситуації.
Щодо перспектив миротворчої місії в Україні, екс-посол висловив сумнів у тому, що європейські країни зможуть забезпечити охорону лінії припинення вогню. За його словами, необхідна кількість військових оцінюється від 50 до 200 тисяч осіб, причому останню цифру озвучував сам президент України Володимир Зеленський. Він вважає, що варто розглянути можливість залучення миротворчих контингентів із третіх країн, зокрема Індії.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Трамп вважає, що є значний прогрес у припиненні війни в Україні.
Новини