Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Вашингтон робить кроки для початку переговорів із Кремлем, намагаючись створити сприятливий фон для діалогу. Першим кроком стала зустріч представників США та Росії в Саудівській Аравії. Як відзначив в ефірі 24 каналу військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, така тактика може бути виправданою, якщо вона сприятиме посиленню тиску на Росію, а не поступкам перед нею. Головне, щоб Україна не залишилася наодинці у протистоянні з агресором.
Володимир Путін
Водночас, за його словами, якщо США та Росія справді наближаються до угоди, де інтереси України відійдуть на другий план, це стане вкрай негативним сценарієм. Експерт припускає, що Вашингтон, ймовірно, намагається задовольнити певні вимоги Кремля, аби схилити його до переговорів.
Шарп також звернув увагу на суперечливі заяви американських політиків. Зокрема, держсекретар США Марко Рубіо наголошував, що санкції з Росії не можуть бути зняті до укладання мирної угоди.
На його думку, рано чи пізно США можуть піти на певні поступки, проте Москва не завершить війну на умовах, що передбачають збереження масштабних санкцій.
Окрім того, Шарп припускає, що тему необхідності проведення виборів в Україні активно просуває російська сторона. Він звернув увагу на те, що президент США Дональд Трамп вже заявляв про низьку підтримку Володимира Зеленського серед українців, називаючи його "диктатором без виборів".
Він підкреслив, що раніше ця тема не піднімалася, однак зараз США використовують її як один із факторів, щоб Росія не відмовилася від переговорів.
Окрім політичних заяв, риторика Трампа може бути пов’язана з економічними питаннями. Зокрема, Шарп припускає, що напруга у відносинах виникла після того, як президент Зеленський відмовився підписати угоду про видобуток корисних копалин в Україні. Це могло стати причиною жорсткіших висловлювань Трампа на адресу Києва.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чому Трамп різко розвернувся у бік Росії.
Новини