Головна Новини Світ США Не членство в НАТО. В США розповіли, якими бачать гарантії безпеки для України
commentss НОВИНИ Всі новини

Не членство в НАТО. В США розповіли, якими бачать гарантії безпеки для України

Україні потрібні надійні гарантії безпеки, про це в інтерв’ю виданню Interia сказав представник Білого дому Джон Кірбі. За його словами, наразі членство України в НАТО не розглядається, потрібно, щоб завершилася війна

16 лютого 2024, 13:22 comments1199
Поділіться публікацією:

Українці будуть боятися повторення агресії зі сторони Росії, тому країні потрібні надійні гарантії безпеки, заявив Кірбі. Разом з тим, він підкреслив, що членство України в НАТО не розглядається, принаймні зараз.

Не членство в НАТО. В США розповіли, якими бачать гарантії безпеки для України

Джон Кірбі

"Звичайно, віримо, що в майбутньому Україна буде в НАТО. Ще багато треба зробити. Нам необхідно подумати, які гарантії безпеки слід надати Україні в межах оборонного партнерства"
, – наголосив Кірбі.

При цьому американський чиновник додав, що Україна повинна працювати над реформами, щоби в перспективі стати членом Альянсу, і у Києві про це знають.

Також Кірбі підкреслив, що українці мають довгий кордон з Росією, тому їх побоювання у відновленні агресії після війни, цілком зрозумілі. Саме тому, підкреслив представник Білого дому, треба зробити все для того, щоб Україна могла себе захистити у довгостроковій перспективі.

Відомо, що в Україні вважають, що єдиною дієвою гарантією безпеки від майбутньої повторної агресії Росії є тільки членство в НАТО. Були очікування, що країна отримає запрошення долучитися до НАТО на черговому саміті, який восени має відбутися у Вашингтоні.

Разом з тим, портал "Коментарі" розповідав, що у Держдепі США повідомили, що розгляду вступу України до НАТО на саміті цього року не очікується, ймовірно, він відбудеться "після війни". Як підкреслив представник Держдепу США Даніел Сайзек, члени НАТО знають і розуміють, що українці хочуть стати членом НАТО відразу і якнайшвидше. Але на саміті цього не очікується, додав він.

Відомо, що Україна зараз намагається укласти двосторонні домовленості з різними країнами про гарантії безпеки. Перша подібна угода уже була укладена із Великобританією.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини