Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Деякі скептики намагаються принизити значення безпекових угод, які підписує Україна. Зокрема, каже політолог Володимир Фесенко, вони заявляють, що мова йде про неповноцінні міжнародні договори, адже їх не ратифікують парламенти країн-підписантів. Тобто, на їх думку, мова йде про "нічого не вартий папірець".
Байден і Зеленський
При цьому, як відзначає Фесенко, нібито саме Штати виставляли таку умову щодо безпекової угоди, з огляду на труднощі в Конгресі.
Разом з тим, каже політолог, безпекові угоди, які підписуються з міжнародними партнерами України, є конкретними, дуже змістовними зобов’язаннями, які політико-юридично оформлені і публічно підтверджені.
При цьому він визнає, що, наприклад, наступний президент США може скасувати цю угоду. В цьому контексті Фесенко додав, що Дональд Трамп, коли став президентом, скасував цілу низку угод, підписаних його попередником.
Разом з тим політолог підкреслю, що відносно підтримки України і в США, і в більшості західних країн існує міжпартійний консенсус. Тому, на його думку, хоча потенційний ризик скасування таких угод теоретично існує, на практиці на даний момент він видається малоймовірним. Врешті решт треба пам’ятати, що скасовують (або призупиняють) і двосторонні договори, які ратифікуються парламентами, просто процедура їх скасування є трохи більш складною і тривалою.
Таким чином, підкреслює політолог, навколо України формується партнерська коаліція, яка сприятиме спротиву нинішній російській навалі, і в перспективі може бути чинником стримування Росії від нового нападу на Україну.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що між Україною та США підписана безпекова угода терміном на 10 років.
Новини