Головна Новини Світ США Переділ усталеного світопорядку: чи справді Трамп натякає на договорняк з Путіним
commentss НОВИНИ Всі новини

Переділ усталеного світопорядку: чи справді Трамп натякає на договорняк з Путіним

Своїми заявами Дональд Трамп ще більше інтригує світ

10 січня 2025, 17:40 comments1697
Поділіться публікацією:

В останні кілька днів з перших шпальт ЗМІ по всьому світу не сходять заяви новообраного президента США Трампа щодо Гренландії та Канади. "Sky News" вже пише про те, що намір Трампа отримати контроль над островом Гренландія може мати переваги для Росії, адже це артикулює експансіоністську політику, яку путінський режим зараз практикує в Україні. В РФ й справді, ніби очікували таких кроків Трампа. Там вже говорять, що слова майбутнього президента США – це сигнал світового переділу на тлі розвалу ялтинсько-потсдамської системи, натякаючи, що час суверенітету окремих західних країн минув. Чи справді Трамп може підіграти Путіну і нас чекає остаточна зміна усталеного світопорядку? Видання "Коментарі" з цим питанням звернулося до експертів.

Переділ усталеного світопорядку: чи справді Трамп натякає на договорняк з Путіним

Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

Готуємось до двох сценаріїв

Дипломат, політичний експерт, колишній заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан зазначив, що насправді для росіян заяви Трампа щодо Гренландії, Канади в широкому контексті та й загалом його ставлення до міжнародного права – це подарунок. 

"Безперечно, що це, навіть я би сказав, десь надихає Путіна і його камарилью в їх намаганнях добитися переділу світового порядку, його зміни в інтересах кремлівців, добитися демонтажу системи міжнародних відносин, яка склалась після Другої світової війни, а особливо в останній період після розпаду радянської соціалістичної системи. Відтак, безперечно, що росіяни будуть використовувати ці заяви і будуть намагатися вийти на договорняк, наділ, як полюбляє говорити Трамп. Тому ситуація дійсно дуже тривожна", – зазначив дипломат. 

Він зауважив, що наразі є два сценарії розвитку подій. Один із них оптимістичний. 

"Це сценарій, за яким можна припускати, що Трамп, ніби намагається підвищити ставки в своїй власній геополітичній грі. Заява щодо Гренландії спрямована на те, щоби окреслити запросну позицію США з тим, щоб в майбутніх переговорах, після того як буде змінена адміністрація, добитися поступок від уряду Данії. Скоріше за все, мова може йти про якесь спільне використання Гренландії. Аналогічні прагнення по Канаді – усунути конкуренцію з боку канадських виробників. Показати, хто в будинку господар, хто на північноамериканському континенті є № 1. Але це такий примарний сценарій. Тому є й другий сценарій за яким можна припустити, що лідер найбільшої демократії в світі Америки Трамп піде на договорняк з Путіним і тоді ми станемо свідками жахливих тектонічних змін у всій міжнародній геополітичній системі координат. Який із двох сценарій буде реалізований, зараз можна лише здогадуватися, але, судячи з того, що заяви Трампа в різних інтерпретаціях мультиплікують ключові члени його команди і навіть йдуть на такі провокативні візити, як, наприклад його син під час візиту до Гренландії, все дуже серйозно. Це все не випадковість", – зазначив Вадим Трюхан. 

Експерт звертає увагу на те, що нам в Україні треба уважно ці події аналізувати, готуватися до того, що ми можемо стати розмінною монетою у боротьбі за світове домінування між двома авторитарними лідерами – Путіним і Трампом. І хоча другий насправді постане на чолі демократичної держави, але при цьому має замашки потужного авторитарного лідера.

Заяви Трампа до інавгурації та після інавгурації – це дві абсолютно різні речі

Телеведучий, медіаексперт, політичний оглядач Сергій Дойко так прокоментував ситуацію:

"Заявляти до інавгурації, навіть будучи "president-elect" – це одна ситуація і заявляти щось після інавгурації, коли твої заяви набувають зовсім іншої політичної ваги, це зовсім інша ситуація. Тому зараз Дональд Трамп може все, що завгодно говорити, з ким завгодно зустрічатися. До 20 січня це будуть заяви просто обраного президента. Як тільки він після інавгурації стає офіційно президентом – будь-яке його слово щодо зовнішньої політики почне мати зовсім іншу вагу".

Тим більше, наголошує Сергій Дойко, не треба забувати, що Трамп – це така людина, що сьогодні має один напрямок, завтра – інший. Отже, один вислів сьогодні, а завтра інший напрямок думок. Саме тому не потрібно сьогодні надавати великого значення заявам Трампа щодо Канади і тієї ж таки Гренландії.

"Зовсім не факт, що після інавгурації Трамп взагалі згадає про ці свої заяви та ці теми, які він порушує зараз", – каже телеведучий.

На його думку, є також ймовірність, що Трамп ще не втратив куражу від виборчої кампанії і тому продовжує робити гучні заяви.

"Думаю, що й команда Трампа розуміє, що б він не заявив яскраве, дискусійне до інавгурації, це цікаво, на це всі звертають увагу, але після інавгурації президент на 101% нестиме відповідальність за кожне своє слово. У зв'язку з ексцентричністю Трампа заява до інавгурації та заява після інавгурації – будуть абсолютно різні п'єси. І після інавгурації по заявах Трампа ми побачимо чітко, куди він іде разом зі своєю командою", – підсумував Сергій Дойко.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи вдасться Трампу зупинити війну в Україні до 30 квітня: які варіанти.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини