Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Упродовж перших 100 днів другого президентського терміну Дональда Трампа його адміністрація вжила низку рішень, які, за оцінкою The New York Times, фактично стали "щедрим подарунком" для Кремля.
Дональд Трамп і Володимир Путін. Фото: 24 Канал
Зокрема, йдеться про тиск на Київ із вимогою погодитися на територіальні поступки, обіцянки пом’якшити антиросійські санкції та фактичну "амністію" для РФ за вторгнення 2022 року.
The New York Times повідомляє, що під час переговорів у Москві, які проводив уповноважений представник Трампа Стів Віткофф, обговорювався мирний план, який виглядає відверто вигідним для Росії: збереження окупованих територій за Москвою, а також жорстка заборона Україні на вступ до НАТО.
Крім того, Трамп нібито розглядає можливість офіційного визнання Криму частиною Росії. При цьому він публічно заявив, що "Росія не отримає всю Україну", чим, за словами журналістів, натякнув на готовність погодитись на розподіл країни.
Окрім політичних кроків, адміністрація Трампа також:
· значно скоротила кіберактивність проти РФ;
· згорнула програми боротьби з російською дезінформацією;
· ослабила контроль за дотриманням санкцій;
· скасувала нові мита для Росії — водночас залишивши обмеження проти України в силі;
· почала розглядати можливість відновлення "Північного потоку – 2".
Аналітик RAND Corporation Самуель Чарап зазначає, що окремі кроки могли бути не цілеспрямовано проросійськими, але їхні наслідки однозначно грають на руку Москві.
Попри те, що запропонована Трампом мирна модель не повністю збігається з ультиматумами Кремля (зокрема, щодо повної демілітаризації України), експерти вже називають збереження окупованих територій за РФ — "фактом, з яким світ, схоже, змирився".
"Коментарі" вже писали, що офіційний Вашингтон відмовився брати до уваги вимогу російського диктатора Володимира Путіна про виведення українських захисників із підконтрольних їм територій Донбасу, Херсонської та Запорізької
Новини