Головна Новини Світ США Підпис Трампа на доларах викликав бунт: американці відкинули ідею Білого дому
commentss НОВИНИ Всі новини

Підпис Трампа на доларах викликав бунт: американці відкинули ідею Білого дому

Більшість громадян проти «іменного долара», а частина навіть не знає, чий підпис уже стоїть на банкнотах

1 квітня 2026, 07:00
Поділіться публікацією:

Ініціатива президента Дональда Трампа змінити зовнішній вигляд американських банкнот викликала хвилю критики у суспільстві. Йдеться про пропозицію замінити традиційний підпис міністра фінансів на автограф чинного глави держави.

Підпис Трампа на доларах викликав бунт: американці відкинули ідею Білого дому

Долари. Фото: з відкритих джерел

Згідно з опитуванням компанії YouGov, проведеним серед більш ніж 18 тисяч американців, ідея не знайшла підтримки у більшості. Проти виступили 60% респондентів: майже половина категорично відкидає нововведення, ще частина ставиться до нього швидше негативно. Підтримали ініціативу лише 23% опитаних, тоді як майже кожний п'ятий не визначився.

Скепсис виявився практично повсюдним – його поділяють представники різних вікових та соціальних груп. Особливо критично до пропозиції поставилися жителі Середнього Заходу та афроамериканське населення.

Окремо дослідження виявило поколінний розрив: чим старші учасники опитування, тим сильніше їхнє неприйняття змін. Серед американців віком від 65 років більшість виступає проти. Молодь 18-29 років виявилася нейтральнішою, проте і серед неї прихильників ідеї небагато.

Показовим став і інший факт: значна частина громадян погано орієнтується у деталях грошової системи. Так, 13% впевнені, що підпис президента вже є на банкнотах, а ще 28% не знають, чий автограф там розміщений.

Сьогодні на доларах використається підпис глави фінансового відомства. У Міністерстві фінансів США пояснюють ініціативу підготовкою до 250-річчя незалежності країни у 2026 році, пропонуючи перетворити оновлені купюри на символ ювілею.

Проте критики вважають ідею спробою політичного самопіару і попереджають: національна валюта не повинна стати інструментом персоналізації влади.

При цьому експерти зазначають, що навіть у разі змін нововведення може залишитись непоміченим. За даними Федеральна резервна система, готівка сьогодні використовується лише приблизно в 14% платежів – американці все частіше переходять на безготівкові та цифрові способи оплати.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Трамп готовий зупинити війну без перемоги: США можуть відступити перед Іраном.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини